به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، جواد رحمتی در جلسه ستاد بازآفرینی شهری استان آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه اقدامات انجام شده برای اجرای طرح بازآفرینی شهری در این استان امیدوارکننده است، گفت: هدف اصلی از اجرای این طرح، ایجاد مسکن جایگزین برای ساکنان مناطق حاشیه نشین و بافت فرسوده است و دولت به دنبال کسب سود نیست.

وی با بیان اینکه منابع مالی ساکنان مناطق حاشیه نشین برای ساخت واحدهای جایگزین کافی نیست، افزود: تلاش ستاد بازآفرینی شهری این است که تا حد امکان، آورده اشخاص را به قیمت تمام‌شده خانه جایگزین نزدیک کند که در این رابطه تصمیماتی گرفته شده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی به اقدامات انجام یافته برای اجرای طرح ملی بازآفرینی شهری در استان نیز اشاره کرد و گفت: سهمیه استان در مرحله اول این طرح، ۶۳۵۰ واحد می باشد که تاکنون برای اعطای تسهیلات به ۱۸۵۰ واحد پرونده تشکیل شده است.

رحمتی در پایان با بیان اینکه جابه جایی ۴۸ هکتار از اراضی حاشیه نشین تبریز اجباری است، گفت: بافت های جایگزین برای واحدهای واقع در این محدوده تعیین شده و همه دستگاه ها باید کمک کنند تا این جابه جایی اتفاق افتد.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی نیز در این جلسه گفت: طرح اقدام ملی در حوزه بازآفرینی شامل احداث مسکن، اعطای تسهیلات برای یکصد هزار واحد مسکونی واقع در مناطق حاشیه نشین و بافت فرسوده شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر در سطح کشور اجرا می شود که سهم آذربایجان شرقی، ۶۳۵۰ واحد است.

ابوالقاسم سلطانی همچنین گفت: کمیسیون ماده ۵ استان کاملاً با این طرح موافق است و به زودی یک پروژه دو هزار واحدی با مشارکت سازمان همیاری شهرداری‌های استان آغاز خواهد شد.