به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، سرهنگ الیاس گل محمدزاده روز چهارشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه تعداد ۱۳۷۲ برنامه عمومی در بخش های مختلف فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و ورزشی طی هفته بسیج در آذربایجان شرقی اجرا می شود، گفت: این برنامه ها در تمام شهرستان های ۲۱ گانه استان و در نواحی، پایگاه های مقاومت و کانون های بسیج سراسر استان برگزار می شود که محور آنها شعار امسال هفته بسیج مبنی بر «۴۰ سال خدمت، جهاد و شهادت» است.

وی هفته بسیج را فرصتی مهم و مغتنم برای اعلام عملکردها و و کارکردهای بسیج در عرصه های گوناگون دانست و اظهار داشت: علاوه بر برنامه های فوق، تعداد ۵۶ برنامه شاخص نیز طی هفته بسیج در استان اجرا می شود.

معاون هماهنگ کننده فرمانده سپاه عاشورا افزود: تجمع بزرگ بسیجیان آذربایجان شرقی در روز ۵ آذر ماه در میدان ساعت تبریز از جمله مهمترین آنهاست که در آن گردان های مختلف راس ساعت ۹ و ۳۰ دقیقه توان رزمی و آمادگی خود را به نمایش می گذارند.

گل محمدزاده، اختتامیه جشنواره سرزمین رهاورد نور، خاطره گویی در وادی رحمت تبریز، غبارروبی مزار شهدا، مشاوره های رایگان در مصلاها و مساجد سراسر استان، برپایی نمایشگاه اقتصاد مقاومتی در مصلای بزرگ تبریز، تجلیل از ۴۰ نفر از بسیجیان نمونه، برگزاری مسابقات فوتسال جام سرداران شهید آذربایجان، اعزام تیم های تخصصی درمانی و ویزیت رایگان به مناطق محروم، همایش نخبگان بسیجی، عصر شعر انقلاب با عنوان چله عاشقان، جشنواره ایده های برتر فرهنگیان بسیجی، همایش تبیین گام دوم  انقلاب اسلامی و پاتوق رسانه ای را از جمله برنامه های شاخص استان در هفته بسیج برشمرد.

وی همچنین گفت: در همین ایام راه اندازی ۴۰۰ پنل خورشیدی در شهرستان شبستر به انجام می رسد که توسط بسیج مهندسان فنی سپاه عاشورا طراحی و اجرا شده است.

معاون هماهنگ کننده فرمانده سپاه عاشورا در پایان اعزام گروه های جهادی واکسیناسیون دام به مناطق روستایی و محروم استان و افتتاح چند پروژه عمرانی در شهرستان های کلیبر، ورزقان، اهر و چارایماق را از دیگر برنامه های عمرانی و خدماتی بسیج آذربایجان شرقی بیان کرد.