به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، علیار راستگو در نشست مشترک فرمانداران، بخشداران و اعضای ستاد انتخابات و هیأت نظارت بر انتخابات استان آذربایجان شرقی، گفت: نام نویسی از داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از ساعت ۸ صبح امروز، ۱۰ آذر به مدت یک هفته، همزمان با سراسر کشور در ۱۳ حوزه انتخابیه استان آغاز شد.

وی افزود: نام نویسی از داوطلبان این انتخابات از روز یکشنبه، ۱۰ آذر تا روز شنبه ۱۶ آذر همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۸ عصر انجام می شود.

رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی در ادامه گفت: استان آذربایجان شرقی دارای ۱۳ حوزه انتخابیه است که نام نویسی از داوطلبان انتخابات، در فرمانداری های مرکز این حوزه‌ها یعنی فرمانداری های تبریز، اهر، بستان‌آباد، بناب، سراب، شبستر، کلیبر، مراغه، مرند، ملکان، میانه، هشترود و ورزقان و همچنین ستاد مرکزی وزارت کشور انجام خواهد شد.

راستگو به داوطلبان این انتخابات توصیه کرد برای جلوگیری از اتلاف وقت، مدارک لازم برای ثبت‌ نام از جمله شناسنامه، کارت ملی، عکس و مدرک تحصیلی معتبر را هنگام ثبت‌ نام حتماً به همراه داشته باشند و با توجه به اینکه فرایند ثبت‌ نام به صورت الکترونیکی انجام خواهد شد، ثبت‌ نام خود را به روزهای پایانی موکول نکنند.

وی با بیان اینکه همزمان با نام نویسی از داوطلبان انتخابات مجلس، فرآیند اجرایی این انتخابات نیز با فرمان وزیر کشور آغاز می‌ شود، افزود: با صدور این فرمان، هیأت های اجرایی انتخابات نیز در حوزه‌های انتخابیه تشکیل می شود.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، دوم اسفند ماه امسال برگزار می شود و استان آذربایجان شرقی با ۲۱ شهرستان، دارای ۱۳ حوزه انتخابیه و ۱۹ کرسی نمایندگی در خانه ملت است.