به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، علیار راستگو از ردصلاحیت ۶۹ نفر از داوطلبان انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در هیأت های اجرایی این انتخابات در استان آذربایجان شرقی خبر داد و گفت: ۸۲ نفر از داوطلبان نیز انصراف داده اند.

وی افزود: با احتساب مجموع داوطلبان انصرافی و ردصلاحیت شده، تعداد داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان به ۶۴۵ نفر رسید.

رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی  با اشاره به پایان بررسی صلاحیت داوطلبان در هیأت های اجرایی، گفت: نتیجه بررسی این هیأت ها، امروز به صورت محرمانه از طریق فرمانداری های حوزه‌ های انتخابیه به داوطلبان ردصلاحیت شده و همچنین به هیأت نظارت استان اعلام خواهد شد.

راستگو خاطرنشان کرد: داوطلبان ردصلاحیت شده ۴ روز مهلت دارند تا اعتراض و شکایت خود را به هیأت نظارت اعلام کنند.

وی همچنین به آمار ردصلاحیت داوطلبان در حوزه‌های انتخابیه استان اشاره کرد و گفت: بیشترین تعداد ردصلاحیت در حوزه انتخابیه تبریز، اسکو و آذرشهر با ۴۵ نفر بوده و در ۴ حوزه نیز هیچ داوطلبی ردصلاحیت نشده است.

رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی رد پایان گفت: در حوزه های انتخابیه “ملکان” ۶ نفر، “مرند و جلفا” ۵ نفر، “بناب” و “اهر و هریس” هرکدام ۳ نفر، “میانه”، “مراغه و عجب شیر” و “بستان آباد” هرکدام ۲ نفر و در حوزه انتخابیه سراب یک نفر ردصلاحیت شده و در حوزه های انتخابیه “ورزقان”، “کلیبر، خداآفرین و هوراند”، “شبستر” و “هشترود و چاراویماق” نیز هیچ داوطلبی ردصلاحیت نشده است.