به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، زاهد محمودی در سومین جلسه شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت شهرستان اهر سال جاری با بیان اینکه همه دستگاه های اجرایی، باید از تمام ظرفیت خود در جهت ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت در سطح جامعه استفاده نمایند، گفت: در کنار اشاعه فرهنگ ایثار و شهادت در کشور، باید ایثار اجتماعی را نیز در جامعه رواج دهیم؛ چراکه گسترش ایثار اجتماعی، باعث همبستگی، اتحاد و سعادت ملت ایران خواهد شد.

وی ضمن اعلام اینکه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت باعث تداوم انقلاب می‌ شود، گفت: ترویج این فرهنگ ارزشمند، عاملی اثرگذار در اعتلای روزافزون نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است و باید همه مسئولان دستگاه‌های اجرائی در این خصوص اهتمام ویژه‌ای داشته باشند.

رئیس شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت شهرستان اهر همچنین تصریح کرد: ایثار اجتماعی دارای جنبه های گوناگونی بوده و می توان مثال‌ های بی‌شماری برای آن مطرح کرد که با نهادینه شدن آن در بطن جامعه، شاهد افق‌ هایی روشن از زندگی همدلانه و آرامش در سایه اعتماد متقابل خواهیم بود.

فرماندار شهرستان اهر در بخش دیگری از سخنان خود یکی از مهم‌ ترین وظایف مسئولین و مردم را دیدار با خانواده‌ های معظم شهدا و ایثارگران دانست و گفت: پیشرفت و اقتدار امروزی کشورمان مرهون فداکاری‌ های جامعه ایثارگری بوده که در همین راستا، تکریم و دلجوئی از این بزرگواران یکی از کارهایی است که باید به‌ صورت مستمر انجام شود.

وی با بیان اینکه ارائه خدمات شایسته به خانواده‌ های معظم شهدا و ایثارگران باید در رأس امورات باشد، خاطرنشان کرد: قطعاً رسیدگی به مسائل و مشکلات این قشر معزز از وظایف اصلی نظام بوده و کمترین کار در مقابل ایثار و فداکاری بزرگ آنان است.

رئیس شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت شهرستان اهر در پایان با اشاره به فشارهای مختلف دشمنان انقلاب اسلامی جهت سست کردن باورها و اعتقادات مردم متدین کشورمان گفت: در مقابل این هجوم و فشارهای همه‌جانبه و مشکلات اقتصادی و اجتماعی با روحیه ایثارگری می‌توانیم ایستادگی کنیم و کشور را به سمت پیشرفت هدایت نماییم.