به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، دکتر محمد میرزاپور در نشست خبری با اصحاب رسانه شهرستان اهر وجود و فعالیت دستگاه MRI در بیماستان باقرالعلوم (ع) اهر را رویداد بزرگی برای منطقه ارسباران عنوان کرد و گفت: دستگاه MRI برای بیمارستان باقرالعلوم (ع) اهر با پیگیری و تلاش های ویژه نماینده اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی اختصاص یافت که با حساسیت رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز، برترین مارک این دستگاه در دنیا (فیلیپس) برای این شهر تهیه شد.

وی با اشاره به تاخیر در نصب دستگاه ام آر آی را میزان حساسیت بسیار بالای دستگاه و شرکت ناظر و نصب دستگاه عنوان کرد و گفت: فضای نصب ام ار آی باید کاملا مطابق با استاندارد ابلاغی باشد و ما در حال تمهیدات عمرانی و فنی جهت نصب دستگاه در بخشی از بیمارستان هستیم که بلافاصله پس از تایید بتن ریزی انجام شده برای استقرار دستگاه و دیگر تمهیدات ابلاغی توسط ناظر، دستگاه را نصب خواهیم نمود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان اهر ادامه داد: شرکت ناظر مکرر در حال بازدید از محل نصب است و محل استقرار و تحمل وزن دستگاه در حد میلیمتری باید استاندارد سازی شود تا دستگاه درست کار کند و مشکلی پیش‌ نیاید‌ که جالب است بدانید علاوه از هزینه ی کلان خود دستگاه، تمهیدات و آماده سازی فضای استقرار، حداقل در حدود ۱۰ میلیارد ریال برای ما هزینه خواهد داشت.

دکتر میرزاپور همچنین درباره تامین نیروی بخش MRI، خاطر نشان کرد: تأمین نیروی این بخش توسط دانشگاه انجام گرفته و نیروهای ویژه این بخش از هم اکنون در اختیار شبکه بهداشت و درمان‌ اهر هستند که مشکلی در راه اندازی و ارائه خدمات از حیث نیروی انسانی هم نخواهیم داشت.

وی همچنین ضمن تاکید بر اینکه در دولت تدبیر و امید افزایش فضای خدمت در حوزه بهداشت و درمان بطور بی سابقه افزایش داشته است، اظهار کرد: در زمان تصدی دولت های یازدهم و دوازدهم شاهد افزایش تجهیزات، افزایش فضای فیزیکی و نیز اضافه شدن کیفیت و کمیت خدمات بهداشتی و درمانی بوده ایم.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان اهر ادامه داد: کار ساخت ۳ درمانگاه در شهرستان اهر تقریباً تمام شده و در ۲۱ بهمن ماه شاهد افتتاح مرکز سلامت روستای نقدوز خواهیم بود.

دکتر محمد میرزاپور ادامه داد: یک درمانگاه در روستای رواسجان و یک درمانگاه دیگر در شهرک شیخ شهاب الدین اهری در مرحله تجهیز نهایی و تأسیساتی است که به حول قوه الهی در اوایل سال ۹۹ به بهره برداری خواهند رسید.

وی در بخشی از گزارش خود با اشاره به افتتاح بخش درمانی جدید در بیمارستان اهر که در منطقه ارسباران برای اولین بار ارائه خدمات خواهد نمود، تاکید کرد: مجوز لازم برای ایجاد بخش اعصاب و روان اخد شده و از لحاظ فضاسازی فیزیکی هم، کارها در مرحله نهایی است که امیدواریم در شش ماهه اول سال بعدی، شاهد بهره برداری از بخش روان بیمارستان باقرالعلوم (ع) اهر باشیم‌ که با افتتاح این بخش، مجموعه ای کامل از خدمات سلامت روان به مردم عزیز انجام خواهد شد و این بخش به کل منطقه قره داغ خدمت رسانی خواهد نمود‌.

مدیر شبکه بهداشت و درمان اهر همچنین با بیان اینکه ساخت قسمت جدید با تجهیزات عالی به عنوان بخش دیالیز برای توسعه این بخش قدیمی در شان بیمارستان اهر، ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، افزود: قسمتی در بیمارستان اهر بصورت دو طبقه در حال ساخت است که طبقه اول به بخش دیالیز با ۲۰ تخت اختصاص می‌ یابد و در طبقه دوم این ساختمان جدید، بخش ال‌دی‌آر افتتاح خواهد شد.

میرزاپور در ادامه ضمن اعلام اینکه وسعت و گستردگی طرح برای تجهیز و ساخت این بخش، طوری برنامه ریزی شده که چنین بخشی به غیر از تبریز، در سایر شهرستان های استان موجود نیست، افزود: بخش‌ جدید ال‌دی‌آر و توسعه بخش دیالیز در ساختمان جدید با تلاش انجام گرفته و استمرار زحمات همکاران تا شهریور ۹۹ به بهره برداری نهایی خواهد رسید.

وی همچنین از تأسیس داروخانه شبانه روزی مشرف به ساختمان اورژانس بیمارستان اهر خبر داد و گفت: کارهای ایجاد داروخانه جدید نهایی شده که علاوه از خود بیمارستان، به مراجعان دیگر و همه شهروندان در شبانه روز با کیفیت استاندارد ارائه خدمات خواهد نمود و در تلاشیم تا پایان سال مبحث ایجاد داروخانه تمام شده و عملیاتی شود‌.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان اهر با بیان اینکه رضایت ارباب رجوع در اولویت غیرقابل کتمان برای مجموعه است، بیان داشت: همواره در تلاشیم بیشترین میزان رضایتمندی را کسب کنیم و در همه زمینه‌ ها از جمله موارد رضایت مراجعان از جنبه نحوه برخورد کادر بیمارستان و مراکز بهداشت، کیفیت خدمات و میزان مسئولیت‌ پذیری کارکنان امتیازانت قابل قبوی داریم.

دکتر محمد میرزاپور با تشکر از رسانه های اهر در همکاری همه جانبه طی بحران های مختلف از جمله بحران شیوع آنفولانزا، گفت: اصحاب رسانه در کنار ما و همکارانمان به حد عالی و قابل تقدیر، نقش هشدار دهنده و اطلاع‌ رسانی نکات پیشگیرانه را در بحران ها خوب و منظم ایفا کرده اند که زبانم قاصر از هر تشکری در این زمینه است.

وی در پایان از مردم خواست: شهرواندان مراکز غیرمجاز از جمله تزریقاتی‌ ها، مراکز طبی و بهداشتی دارای مشکل و همچنین عطاری‌ هایی که بدون مجوز به بخش درمان‌ و ویزیت ورود می‌ کنند را به شبکه بهداشت و درمان اهر گزارش کنند تا برخورد مقتضی و قانونی انجام گیرد.