به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، دکتر محمود واعظی در آیین افتتاح فاز سوم خط یک قطار شهری تبریز گفت: علی رغم فشارهای فزاینده دشمنان به ویژه در حوزه اقتصادی، طی دو سفر رئیس جمهور به استان آذربایجان شرقی، حدود ۲۲ هزار میلیارد تومان طرح و پروژه در عرصه های گوناگون به بهره‌ برداری رسیده است.

وی با اشاره به اینکه آذربایجان شرقی استانی فعال و پویا در بخش های مختلف است، گفت: براساس گزارش مسئولان استان در دهه فجر امسال حدود ۶ هزار میلیارد تومان طرح و پروژه در بخش های مختلف این استان به بهره برداری رسیده که این بسیار حائز اهمیت است.

رئیس دفتر رئیس جمهور همچنین تأکید کرد: این حرکت خوب در مسیر توسعه مغایر با تبلیغات رسانه‌های خارجی مبنی بر فلج شدن اقتصاد ایران با تحریم‌های سخت آمریکا است؛ البته تحریم و فشار حداکثری آمریکا مشکلاتی برای معیشت مردم بوجود آورده است اما هر چه آنها فشار را بیشتر می کنند، عزم و اراده مردم ملت برای استقامت بیشتر تا شکست دشمنان، افزایش می‌ یابد.

دکتر واعظی در ادامه خاطر نشان کرد: مردم با ایستادگی خود به دشمنان اعلام کردند که شما نمی توانید با فشار حداکثری و تحریم به اهداف خود برسید و ملت ما را بشکنید.

وی با بیان اینکه امروز از همه فشارها عبور کرده و در سراسر کشور پروژه‌های بزرگی در حال اجرا است، گفت: ملت بزرگ ایران در تمامی صحنه‌ ها نشان دادند که می‌ توانند دشمن را شکست دهند و نمونه بارز آن حضور پرشور و باشکوه مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن در سراسر کشور بود که نشان داد ملت پشتیبان نظام و رهبری بوده و در مسیر توسعه و آبادانی کشور و دستیابی به اهداف انقلاب مستحکم در صحنه هستند.

رئیس دفتر رئیس جمهور مردم آذربایجان را در همه صحنه‌های انقلاب بویژه در زمینه حفظ امنیت و منافع کشور پیشتاز دانست و گفت: حضور این مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن با توجه به شرایط جوی و در زیر بارش برف و سرمای هوا نشان از شجاعت و تعصب آنها به انقلاب و رهبری دارد که باید از این حضور قدردانی کنیم.

دکتر محمود واعظی گفت: در ایام دهه مبارک فجر امسال، ۶ هزار میلیارد تومان طرح و پروژه در بخش‌های مختلف استان آذربایجان شرقی افتتاح شد که این بیانگر شکست طرحهای دشمنان و حرکت رو به رشد کشور است.

وی با تبریک چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، از تلاش‌ مسئولان استان آذربایجان شرقی در راستای اجرای طرح‌ها و پروژه‌های مختلف در این استان قدردانی کرد.

رئیس دفتر رئیس جمهور با ابراز خرسندی از انسجام و همبستگی مسئولان استان گفت: نماینده ولی فقیه در استان سرمنشأ فعالیت‌های مثبت و وحدت‌بخش میان مسئولان استان هستند همچنان که استاندار و نمایندگان مردم استان در مجلس و سایر مسئولان نیز افرادی دلسوز و زحمتکش می باشند.

دکتر واعظی بهره‌ برداری از خط یک قطار شهری تبریز را خدمتی شایسته به مردم تبریز برشمرد و افزود: خوشبختانه مدیرعامل قطار شهری تبریز این وعده را دادند که هر سه ماه یکبار بخشی از قطار شهری تبریز به بهره‌برداری خواهد رسید که این خبری خوش برای مردم این شهر است.

وی در پایان با بیان اینکه با توجه به شرایط کلان‌ شهرها توسعه قطار شهری و حمل و نقل عمومی ضروری است و باید اینگونه تسهیلات را برای مردم در این مناطق فراهم کنیم، گفت: توسعه قطار شهری ضمن کمک به محیط زیست و کاهش آلودگی هوا، رفت و آمد مردم  را بسیار تسهیل می کند.