به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، زاهد محمودی در اولین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی شهرستان اهر طی سال‌ جاری با اشاره به اینکه شهرستان اهر یکی از شهرستان‌ های درگیر با ویروس کرونا است، اظهار داشت: متاسفانه اغلب کسب و کارها و واحدهای صنعتی و تولیدی شهرستان اهر در جریان شیوع ویروس کرونا متحمل آسیب‌های اقتصادی شدند و سعی داریم تا با شناسایی مشکلات و راهکار بتوانیم چشم‌ انداز تعریف کنیم.

وی افزود: یکی از مصوبات هیئت وزیران امهال و بخشودگی کامل اجاره بهای اماکن واگذار شده به بخش خصوصی است که بر این اساس کلیه دستگاه‌ های اجرایی و شهرداری مجاز به امهال یا بخشودگی کامل اماکن واگذار شده به بخش خصوصی در بازه زمانی تعطیلی جهت جلوگیری از انتشار ویروس کرونا هستند.

فرماندار شهرستان اهر ادامه داد: بر اساس مصوبه هیئت وزیران، اجاره بهای اماکن ورزشی دولتی واگذار شده به بخش خصوصی در شهرستان اهر به مدت سه ماه از بسته تشویقی امهال و یا بخشودگی کامل برخوردار خواهند شد.

محمودی با بیان اینکه مراکز تولید و توزیع غذاهای آماده اعم از رستوران‌ ها، طباخی، تالارهای پذیرایی، قهوه خانه‌ ها و اغذیه فروشان دچار بیشترین آسیب در ایام تعطیلی اجباری شیوع ویروس کرونا شده‌ اند، خاطرنشان کرد: ۱۰ رسته شغلی آسیب دیده از کرونا شناسایی شده است که برای هر یک از رسته‌ های شغلی دستگاه‌ های اجرایی ملزم به بررسی خسارت‌ های وارده از شیوع ویروس کرونا شدند.

وی، مصوبات ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی شهرستان اهر را برای تمامی دستگاه‌ ها لازم‌الاجرا دانست، گفت: طبق مصوبه هیئت وزیران، حق بیمه سهم کارفرمایان به مدت سه ماه منتهی به اردیبهشت‌ ماه سال جاری استمهال می‌ شود.

فرماندار شهرستان اهر در پایان از تشکیل ستاد راهبری «جهش تولید» در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری در این شهرستان خبر داد و گفت: تمامی دستگاه‌ های اجرایی در سال «جهش تولید» بایستی برای تحقق شعار سال تلاش کنند و از این‌ رو حق ندارند از وظایف خود سر باز زده و مراجعه‌ کنندگان را به بهانه این‌ که ما نمی‌ توانیم یا در اختیارات ما نیست به فرمانداری ارجاع دهند.