به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، زاهد محمودی در جلسه ستاد مقابله با ویروس کرونا از آغاز فعالیت محدود برخی از باشگاه‌ های ورزشی در شهرستان اهر خبر داد و گفت: باشگاه‌‌ های ورزشی صرفا در رده ورزش‌ های انفرادی آن هم با رعایت تمامی پروتکل بهداشتی مجاز به فعالیت هستند و ورزش‌ های گروهی تا اطلاع ثانوی تعطیل است.

وی با تاکید بر اینکه تالارهای پذیرایی، رستوران‌ ها، کافی شاپ‌ ها و کافه‌ ها تا اطلاع ثانوی نمی‌ توانند فعالیت عادی داشته باشند، گفت: فست‌ فود ها صرفاً ملزم به ارائه خدمات بیرون‌ بر هستند و اینکه بخواهند مشتریان را به داخل مغازه راه دهند مغایر با تصمیمات است.

فرماندار شهرستان اهر همچنین از تصمیم ستاد مقابله با کرونای شهرستان اهر در رابطه با الزامی شدن استفاده از ماسک در ناوگان حمل و نقل عمومی شهری و برون‌ شهری این شهرستان خبر داد و گفت: شهرداری اهر و اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اهر موظف‌ اند تا بر نحوه اجرای تصمیم اجباری شدن استفاده از ماسک در ناوگان حمل و نقل عمومی شهری اعم از تاکسی‌ ها و تاکسی تلفنی‌ ها و سواری های برون‌ شهری نظارت دقیق داشته باشند.

محمودی به مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا در رابطه با بازگشایی مساجد در شب‌ های قدر نیز اشاره کرد و اظهار داشت: در مساجد و اماکن مذهبی شهرستان اهر استفاده از ماسک، دستکش، جانماز، مهر و سجاده شخصی الزامی است و در فضای بسته تنها یک چهارم مردم شرکت خواهند کرد.

وی افزود: بر اساس پروتکل وزارت بهداشت، زمان برگزاری مراسم شب‌ های قدر فقط ۲ ساعت بوده و هرگونه پذیرایی در این مراسمات ممنوع است.

فرماندار اهر در ادامه به شروع فعالیت محدود مدارس اشاره کرد و گفت: مدارس به صورت داوطلبانه و اختیاری خود و با رعایت پروتکل بهداشتی آن هم صرفاً جهت رفع اشکال دانش‌ آموزان که بیشتر مقطع دبیرستان مدنظر است شروع به فعالیت خواهند کرد و مرکز فنی و حرفه‌ ای اهر نیز با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌ گذاری اجتماعی می‌ تواند فعالیت خود را از سرگیری کند.

زاهد محمودی با بیان اینکه تصمیمات ستاد مقابله با ویروس کرونا در شهرستان اهر برای همه دستگاه‌ ها لازم‌الاجرا است، تصریح کرد: کمپ‌ های ترک اعتیاد می‌ توانند با رعایت پروتکل‌ های بهداشتی، فعالیت‌ های خود را آغاز کنند

فرماندار شهرستان اهر در پایان با ذکر این‌ که وضعیت شهرستان اهر هنوز عادی نشده است، گفت: با توجه به نزولی شدن آمار مبتلایان به ویروس کرونا، این به معنی عادی شدن شرایط نیست و سردی و گرمی هوا در کنترل و مهار ویروس کرونا تاثیری ندارد.