به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، زاهد محمودی در گفتگو با خبرنگاران ضمن بیان اینکه بخشی از مردم اهر نسبت به رعایت پروتکل‌ های بهداشتی بی تفاوت هستند، گفت: صنوف و کسبه بایستی در شرایط که ویروس کرونا دوباره اوج گرفته پروتکل ‌های بهداشتی را رعایت کنند و اگر صنفی نسبت به پروتکل ‌ها بی ‌توجهی کند، واحد بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان شهرستان اهر ملزم به برخورد با متخلفان و تهدیدکنندگان سلامت عمومی است.

وی همچنین با اشاره به اینکه شهرستان اهر از نظر شیوع ویروس کرونا در وضعیت «زرد و پُرخطر» قرار دارد اظهار داشت: تنها سه شهرستان آذربایجان شرقی در وضعیت قرمز کرونایی است که بایستی در هر شرایط پروتکل ‌های بهداشتی را رعایت کنیم.

فرماندار اهر در واکنش به درخواست ها برای اعمال محدودیت در این شهرستان ، گفت: اعمال محدودیت های کرونایی در حیطه اختیارات مدیران شهرستان نیست بلکه باید در این خصوص ستاد ملی مقابله با کرونا تصمیم گیری کند.

محمودی رعایت پروتکل های بهداشتی و استفاده از ماسک در اماکن شهرستان اهر را اجباری دانست و گفت: خودداری از حضور در اجتماعات، رعایت بهداشت فردی و استفاده از ماسک در محیط خارج از منزل برای کنترل و مهار ویروس کرونا برای شهروندان توصیه می شود.

وی اضافه کرد: تاکنون هیچ گونه مجوزی برای برگزاری مراسمات عقد، عروسی و … صادر نشده، لذا در شهرستان اهر از نیروی انتظامی، اتاق اصناف، شبکه بهداشت و درمان می خواهیم هر کسی که خارج از مصوبات ستاد مقابله با ویروس کرونا عمل می کند مورد برخورد قرار گیرد.

فرماندار شهرستان اهر همچنین تصریح کرد: باشگاه ‌های ورزشی، ورزش های انفرادی که غیر تجمعی محسوب می‌ شوند طبق مصوبات قبلی و با رعایت پروتکل ‌های بهداشتی می توانند فعالیت خود را آغاز کنند و کتابخانه ‌های عمومی و رستوران ‌های شهرستان اهر نیز تنها با ۵۰ درصد ظرفیت می ‌توانند فعالیت خود را از سرگیری کنند.

فرماندار شهرستان اهر در پایان سخنان خود هفته قوه قضائیه، سال‌روز تشکیل سازمان تبلیغات اسلامی و روز اصناف را تبریک گفت و تصریح کرد: از مجموعه سیستم بهداشت و درمان و کادر درمانی که ۴ ماه است با ویروس کرونا درگیر هستند قدردانی می‌ کنم.