به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)،  مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی از احداث بازارچه صنایع دستی در پارک ولایت اهر خبر داد.

احمد حمزه زاده ضمن اعلام این خبر، گفت: شهرستان اهر با پیشینه برجسته تاریخی و هنری خود به عنوان یکی از مهم ترین شهرستان‌های استان شناخته شده است که در سال‌های اخیر با تلاش‌های این اداره کل ظرفیت‌های این شهرستان فعال و به بهره وری نسبی رسیده است.

وی در ادامه با بیان این‌که شهرستان اهر مهد هنر اصیل ورنی بافی است، گفت: منشا این هنر اصیل شهرستان اهر و روستاهای توابع بوده که در کشور به لحاظ زیبایی و کیفیت شناخته شده است، لذا اداره کل میراث فرهنگی پس از تصویب ثبت اهر به عنوان پایتخت ورنی ایران، ایجاد خانه ورنی در این شهرستان و هم‌چنین نصب المان ورنی در یکی از میادین این شهرستان با همکاری شهرداری اهر را در دستور کار قرار داده است.

وی با اشاره به این‌که پروژه احداث بازارچه صنایع دستی اهر با ۳۰ غرفه عرضه تولیدات هنری در حال انجام است، گفت: با توجه به تولید انواع محصولات صنایع دستی توسط هنرمندان این شهرستان، احداث بازارچه دائمی جهت عرضه و فروش مستقیم آثار هنری هنرمندان اهر امری ضروری بود که توسط شهرداری اهر و با مشارکت اداره کل میراث فرهنگی استان در حال انجام است.

حمزه زاده اظهار کرر: در حال حاضر اقداماتی نظیر نیرو رسانی و محوطه سازی در محل احداث بازارچه صنایع دستی شهرستان اهر در حال انجام است و اقدامات تکمیلی با نظارت کارشناسان این اداره کل انجام خواهد شد.

منبع: روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی آذربایجانشرقی