به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، علیار راستگو معاون امنیتی، سیاسی استاندار آذربایجان شرقی در گفت‌وگویی به تشریح آخرین وضعیت مناطق مرزی استان و درگیری دو کشور جمهوری آذربایجان و ارمنستان پرداخت و اظهار داشت: از ساعت ۶.۳۰ صبح دیروز که تنش نظامی بین دو کشور ایجاد شده تا به این لحظه ۵ راکت به سر حدات مرزی ایران و برخی از مراتع در شهرستان خداآفرین اصابت کرده است.

وی افزود: از این ۵ راکت ۴ عدد منفجر شده و یک عدد عمل نکرده و توسط عوامل نظامی چک و خنثی شده است. کارشناسان امر در حال بررسی هستند که راکت های اصابت شده به خاک ایران از مبدا کدام کشور شلیک شده است.

معاون استاندار آذربایجان شرقی ادامه داد: خوشبختانه این راکت‌ها هیچگونه آسیب و خسارتی وارد نکرده و فرمانده مرزبانی استان هم اکنون در منطقه حضور داشته و تمهیدات لازم توسط نیروهای انتظامی و نظامی اندیشیده شده است.

راستگو با بیان اینکه از طرف های درگیر تقاضای ملاقات مرزی شده است، تاکید داشت: از دو کشور ارمنستان و آذربایجان خواسته‌ایم و تذکرات جدی داده شده است که در محاسبات خود، دقت لازم را داشته باشند تا مرزهای ایران درگیر نشود.

وی ادامه داد: از مردم منطقه خواهش میکنیم که از تجمع در مناطق مرزی جدا خودداری کنند. چرا که این مناطق خطرناک بوده و هر آن احتمال بروز حادثه وجود دارد.

منبع: آناج