به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، محمد فرزاد مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان شرقی با تاکید بر لزوم توسعه شبکه زیرساخت برای ایجاد امکان دسترسی به ارتباطات با کیفیت در آذربایجان شرقی گفت: با توسعه ۱۷۲ کیلومتری شبکه اصلی فیبر نوری در استان، گام مهم در ایجاد امکانات زیرساختی در استان برداشته شده است.

او با بیان اینکه شاهد توسعه مناسبی در شبکه زیرساختی در آذربایجان شرقی هستیم افزود:امیدواریم با برنامه‌هایی که برای پیشرفت و بهبود در زمینه ارتباطات ثابت و سیار برای استان در نظر گرفته ایم، زمینه توسعه و بهبود هر چه بیشتر ارتباطات در استان فراهم شود.

او با اشاره به طرح‌های توسعه شبکه اصلی فیبر نوری در آذربایحان شرقی گفت:با افزایش ۶۲ کیلومتری طول شبکه فیبر نوری در مسیر اهر – کلیبر، با سرمایه گذاری شرکت ارتباطات زیرساخت آذربایجان شرقی به مبلغ ۶۰ میلیارد ریال و توسعه شبکه اصلی فیبر نوری در مسیر کلیبر – اصلاندوز با سرمایه‌ای بالغ بر ۱۱۰ میلیارد ریال، از ابتدای امسال، توسعه شبکه اصلی فیبر نوری در آذربایجان شرقی میسر شده است.

تاکنون بیش از ۶۰۰ کیلومتر کانال فیبرنوری در خیابان‌های اصلی و فرعی کلانشهر تبریز اجرا شده است و اکنون در حدود ۶ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی و تجاری از این سرویس استفاده می‌کنند، ضمن اینکه ارتباط حدود ۴۰۰ دستگاه اداری و تولیدی با اتصال مستقیم به شبکه فیبرنوری تامین می‌شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان