به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، طرح محدودیت تردد به منطقه گردشگری ارسباران که شامل چند شهرستان بزرگ استان است، از روز گذشته در حال اجرا بوده و رانندگان متخلف در این طرح یک میلیون تومان جریمه می‌شوند.

با توجه به اینکه بسیاری از هموطنان و هم استانی‌ها قصد سفر به شهرستان‌های گردشگری کلیبر، اهر و ورزقان را دارند باید در نظر داشته باشند طرح ممنوعیت تردد به منطقه گردشگری ارسباران در حال اجرا است و از ورود خودروهای شخصی با پلاک دیگر شهرها به این منطقه گردشگری خودداری می‌شود.

در این طرح ورود خودروهای غیربومی به شهرستان‌های اهر، کلیبر، هوراند و خداآفرین ممنوع شده و رانندگان متخلف جریمه یک میلیون تومانی می‌شوند.

ناصر پاشایی، رئیس پلیس‌راه اهر- تبریز در این خصوص گفت: ورود خودروهای غیربومی به شهر اهر توسط پلیس‌راه و مأموران نیروی انتظامی، مشمول اعمال قانون و جریمه یک میلیون تومانی می‌شوند.

وی گفت: ایست بازرسی اصلی در خواجه مستقر است و تمامی خودروهای بومی و غیربومی در حال حرکت به سمت شهرستان‌های اهر، هریس، ورزقان، کلیبر، هوراند و حتی مشگین‌شهر و پارس‌آباد استان اردبیل توسط پلیس‌راه بررسی و پایش می‌شوند.

پاشایی ادامه داد: متأسفانه در سری قبل اعمال محدودیت‌های کرونایی در محورهای مواصلاتی منطقه ارسباران؛ به دلیل ازدحام بیش از حد در خواجه باعث شد تا تعدادی از مأموران پلیس‌راه به کرونا مبتلا شوند. ایست بازرسی خواجه از جمله ۶ ایست بازرسی است که از طریق پلیس‌راه آذربایجان‌شرقی کنترل می‌شود.

وی گفت: پلیس‌راه اهر-تبریز به دلیل مراجعه خیل عظیم مردم، نیاز به ضدعفونی و گندزدایی محوطه دارد تا سلامتی مأموران پلیس‌راه نیز تا حدودی حفظ شود.

تیم‌های پلیس‌ راه اهر – تبریز در مقابل پاسگاه نقدوز و پلیس‌راه مستقر شده‌اند و تیم‌هایی متشکل از پلیس‌راه، یگان ویژه، نماینده فرمانداری و هلال‌احمر در برخی محورهای مواصلاتی مستقر هستند.