به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، محمد میرزاپور گفت: حدود شش روز پیش با تایید ابتلای یک جوان اهری به بیماری کرونای انگلیسی، بلافاصله اکیپ‌های بهداشت و درمان نسبت به درمان و قرنطینه فرد مورد نظر اقدام و با گذشت چند روز از این موضوع با مراقبت‌های ویژه و قرنطینه، این بیمار در حال بهبودی است.

وی گفت: بعد از شناسایی اولین مورد ابتلا به کرونای انگلیسی، متاسفانه در روزهای اخیر نیز چند نفر دیگر در این شهرستان به این ویروس جهش یافته مبتلا شدند که مراحل درمان آنها به خوبی در جریان بوده و امیدواریم به زودی بهبود یابند.

وی با بیان اینکه علائم کرونای جهش یافته(انگلیسی) در اغلب موارد مشابه کرونای معمولی بوده ولی میزان سرایت، کشندگی و شدت درگیری بیشتر است، ادامه داد: بهبود علائم نیز در اغلب افراد طی دو تا سه روز اتفاق می‌افتد و نبود علائم، دلیل بر کاهش قدرت سرایت نبوده و حداقل  تا ۱۴ روز بعد از مثبت شدن تست، ویروس قابلیت انتقال دارد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان اهر با اشاره به فرا رسیدن عید نوروز گفت: در روزهای پایانی سال از پذیرش مهمان خودداری کرده و دید و بازدید ایام عید را لغو کنیم.

وی با تاکید بر استفاده ماسک در بیرون از منزل، افزود: تحت هیچ شرایطی بدون ماسک در مراکز تجمعی اعم از بازار، بانک‌ها، مراکز درمانی، مغازه‌ها، نانوایی‌ها، اماکن سربسته و… حاضر نشوند.

میرزاپور با بیان اینکه از تعداد کل ۵۷۲۹ نفر مبتلا در شهرستان اهر ۴۸۸۳ نفر متعلق به جمعیت شهری و ۸۴۶ نفر متعلق به جمعیت روستایی است، اضافه کرد: متاسفانه از این تعداد، ۲۰۹ نفر جان باخته‌اند.