اجتماعی » اخبار ایران و جهان
کد خبر : 12676
دوشنبه - ۲۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۹:۳۳

پیام تسلیت رهبر انقلاب در پی حادثه تلخ و مصیبت‌ بار زمین‌ لرزه غرب کشور

در پی وقوع حادثه‌ تلخ و مصیبت‌ بار زمین‌ لرزه غرب کشور که به جان‌ باختن و زخمی شدن جمعی از هم‌ میهنان عزیز انجامید، حضرت آیت‌ الله خامنه‌ای با صدور پیامی، ضمن تسلیت به ملّت ایران بخصوص مردم عزیز استان کرمانشاه، تأکید کردند: همه‌ دستگاه‌ های لشکری و کشوری با همه‌ ی همت و امکانات به یاری آسیب‌ دیدگان بشتابند.

پیام تسلیت رهبر انقلاب در پی حادثه تلخ و مصیبت‌ بار زمین‌ لرزه غرب کشور

به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، متن پیام رهبر انقلاب اسلامی به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

با تأسف و اندوه فراوان خبر زمین‌لرزه در غرب کشور را که به جان‌باختن جمعی از هم‌میهنان عزیز و زخمی شدن جمعی بیشتر انجامیده و خسارات بسیاری پدید آورده است، دریافت کردم.

وظیفه‌ی مسئولان آن است که در همین اولین ساعات با همه‌ی همّت و توان به یاری آسیب‌دیدگان بویژه در زیرآوارماندگان بشتابند و با بهره‌گیری سریع از همه‌ی امکانات موجود، از افزایش تلفات جلوگیری کنند.

ارتش و سپاه و بسیج، با نظم و سرعت به آواربرداری و انتقال مجروحان کمک کنند و دستگاههای دولتی چه نظامی و چه غیر نظامی همه‌ی توان خود را برای یاری آسیب‌دیده‌ها و خانواده‌های آنان به صحنه آورند.

اینجانب از اعماق دل، این حادثه‌ی تلخ و مصیبت‌بار را به ملّت ایران بخصوص به مردم عزیز استان کرمانشاه و بویژه به خانواده‌های مصیبت‌زده تسلیت عرض میکنم و متضرعانه از خداوند متعال میخواهم که این محنت و رنج را مایه‌ی جلب رحمت و فضل خود قرار دهد و بر صبر و پایداری و مقاومت ملّت عزیزمان بیفزاید.

از همه‌ی کسانی‌که میتوانند به نحوی در سبک کردن بار مصیبت و جبران خسارت مؤثر باشند درخواست میکنم که به یاری آسیب‌دیدگان بشتابند.

والسلام علیکم و رحمه الله
سیّد علی خامنه‌ ای
۲۲ آبان ۱۳۹۶