اقتصادی
کد خبر : 15686
سه شنبه - ۱۲ دی ۱۳۹۶ - ۱۹:۵۷
نماینده اهر و هریس در مجلس:

تلاش هایی که در بحث اشتغال زایی صورت می گیرد، متناسب با نیازهای کشور نیست

نماینده مردم شهرستان های اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی گفت: تلاش هایی که در بحث اشتغال زایی صورت می گیرد، متناسب با نیازهای کشور نیست و همین تلاش ها نیز با توجه به مشکلات مردم، اصلاً قابل قبول نمی باشد.

تلاش هایی که در بحث اشتغال زایی صورت می گیرد، متناسب با نیازهای کشور نیست

به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، بیت الله عبدالهی در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری که با حضور صاحبان واحدهای تولیدی و صنعتی مشکل دار شهرستان اهر برگزار شد، با اعلام اینکه تلاش هایی که در بحث اشتغال زایی صورت می گیرد، متناسب با نیازهای کشور نیست و همین تلاش ها نیز با توجه به مشکلات مردم، اصلاً قابل قبول نمی باشد، گفت: کشور ما همواره در بحث اشتغال با مشکلات عدیده ای مواجه بوده و اگر به یک صد سال قبل نیز نگاه کنیم، شاید همان مشکلات وجود داشت و آن هم به عدم توجه به فرهنگ، سرمایه گذار و تولید باز می گردد.

وی با اشاره به اینکه بخشی از موانع اشتغال و فرار سرمایه گذاران داخلی، توجهی به تولید بوده است، افزود: در کشور سرمایه گذاری خارجی مناسبی صورت نگرفته و با توجه به اینکه سختگیری ها و اجرای مو به موی قوانین در استان آذربایجان شرقی بیش از سایر استان هاست، باعث فرار سرمایه گذار می شود.

نماینده اهر و هریس ادامه داد: بسیاری از مشکلات و مسائل سیاسی و امنیتی از فقر مالی، بیکاری و نبود اشتغال نشأت می گیرد و هر کسی که می گوید ما مشکل اشتغال نداریم، نشان از نا آگاهی آن فرد است.

عبدالهی خاطرنشان کرد: یکی از زمینه های اشتغال در اهر معادن این شهرستان است که بر همین اساس، تلاش بر رفع موانع معادن داریم و تأکید می کنیم خام فروشی در این معادن صورت نگیرد تا صنایع جنبی احداث شوند.

وی در ادامه گفت: در مناطقی از کشور شاهد رونق اقتصادی، ایجاد مناطق ویژه اقتصادی و آزاد تجاری هستیم ولی تصادف و مرگ عزیزان نصیب مردم شهرستان های اهر و هریس می شود مه کم و کاستی های امروز در منطقه، نتیجه مدیریت ما در گذشته است.

عضو فراکسیون امید مجلس با اشاره مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی شهرستان اهر، گفت: پلمپ واحد های تولیدی و صنعتی به دلیل اجرای سختگیرانه قوانین هنر نیست، بلکه هنر در آن است که چگونه بتوانیم مشکلات این واحدها را حل کنیم.

نماینده مردم شهرستان های اهر و هریس در پایان گفت: امیدواریم مدیران منطقه بیش از پیش به اولویت های مردم توجه کرده و ارتباط تنگاتنگی با آن ها داشته باشند.