اجتماعی » اخبار شهرستان
کد خبر : 16273
یکشنبه - ۲۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۳
مسئول زکات کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان اهر:

تشکیل شورای زکات در ۶۰ روستای شهرستان اهر

مسئول زکات کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان اهر از تشکیل شورای زکات در ۶۰ روستای این شهرستان خبر داد.

تشکیل شورای زکات در ۶۰ روستای شهرستان اهر

به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، حجت الاسلام بهنام چنابی در گفت و‌ گو با خبرنگاران‌ اظهار کرد: از مجموع ۱۹۸ روستای شهرستان اهر، ۱۱۰ روستا شامل پرداخت زکات می شود که در طول ۹ ماهه سال جاری از ۴۰ روستای این شهرستان زکات جمع آوری شده است.

وی با اشاره به اینکه ۱۱۰ نفر عامل جمع آوری زکات در روستاهای شهرستان اهر هستند، افزود: امسال علاوه بر فعالیت هایی که داشتیم از کمک ۳ نفر مبلغ زکات نیز استفاده کرده ایم تا با حضور در روستا‌ها، شورای زکات شهرستان اهر را در جمع آوری زکات واجب و مستحبی همراهی کنند.

مسئول زکات کمیته امداد امام خمینی (ره) اهر ادامه داد: در بحث فرهنگ سازی ۳ جلسه شورای زکات شهرستان را در بیت امام جمعه تشکیل داده ایم و همچنین با همکاری اعضای شورای زکات روستایی، شورای زکات روستایی در ۶۰ روستای شهرستان اهر تشکیل یافته تا نحوه جمع آوری و هزینه کرد زکات در روستا‌ها با نظر اعضای این شورا صورت گیرد.

چنابی برگزاری کارگاه آموزشی عاملین جمع آوری زکات روستایی را از دیگر اقدامات شورای زکات شهرستان اهر عنوان کرد و گفت: در این کارگاه آموزشی که مسئولان شهرستانی نیز حضور داشتند، نحوه جمع آوری و هزینه کرد زکات برای عاملین زکات روستایی تبیین و تشریح شده است.

وی با بیان اینکه بحث نحوه هزینه کرد زکات در روستاها بسیار مهم ایت، ابراز داشت: زکات واجب را در‌‌ همان روستایی که پرداخت شده است، هزینه فقرا و نیازمندان‌‌ همان روستا می کنیم.

مسئول زکات کمیته امداد شهرستان اهر اضافه کرد: اگر در روستایی فقرایی وجود نداشته باشد، با نظر شورای زکات روستایی درآمد حاصل از زکات‌‌ همان روستا در پروژه های عام المنفعه آن روستا هزینه می شود.

چنابی در پایان یادآور شد: زکات جم آوری شده در زمینه امور فقرا، تامین جهیزیه برای نو عروسان نیازمند، کمک به درمان، پرداخت کمک هزینه به دانشجویان و دانش آموزان نیازمند، احداث مسکن مددجویی و سایر حوزه ها در امور محرومان جامعه هزینه می شود.