اجتماعی » اخبار شهرستان » اخبار ویژه
کد خبر : 17025
یکشنبه - ۸ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۰:۵۱
فرماندار شهرستان اهر:

آبیاری سنتی در بخش کشاورزی باعث هدر رفت آب می شود

فرماندار شهرستان اهر گفت: آبیاری سنتی در بخش کشاورزی باعث هدر رفت آب می شود.

آبیاری سنتی در بخش کشاورزی باعث هدر رفت آب می شود

به گزارش اهر خبر (اهر نیوز) زاهد محمودی در جلسه  کارگروه آب کشاورزی شهرستان اهر با اشاره به اینکه آبیاری سنتی در بخش کشاورزی باعث هدر رفت آب می شود، گفت: اگر وضعیت فعلی منابع آبی شهرستان اهر در زمینه کشاورزی با این وضعیت ادامه پیدا کند، در سال آینده با بحران آبی شدید روبرو خواهیم شد.

وی افزود: حداقل آبی که در سد ستارخان اهر موجود است، ۲۱ میلیون مترمکعب می باشد و اگر این روند تداوم یابد، سال آینده نیز در تأمین آب شرب مشکل خواهیم داشت.

این مقام مسئول با بیان اینکه ۹۵ درصد زندگی و معیشت مردم وابسته به بخش کشاورزی است، اظهار کرد: در حوزه کشاورزی کارگروه تصمیم گیرنده، جهاد کشاورزی است و تمام ادارات مربوطه باید این مجموعه را در این امر یاری کنند.

فرماندار اهر ضمن اعلام اینکه آب در وضعیت فعلی دارای اهمیت بیشتری نسب به کشاورزی است، افزود: بایستی در کنار توجه به صنعت کشاورزی، به سلامت غذایی نیز اهتمام داشته باشیم و با تغییر یا اصلاح الگوی کشت، در مصرف آب صرفه جویی کنیم.

محمودی در پایان گفت: نتیجه کشاورزی سنتی منجر به هدر رفت آب می شود ولی به جهت جلوگیری از هدر رفت آب باید به اصلاح الگوی کشت و استفاده از روش های نوین آبیاری توجه ویژه ای شود.