اخبار استان آذربایجان شرقی » اخبار شهرستان » اخبار ویژه » اقتصادی
کد خبر : 20411
چهارشنبه - ۲۲ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۴
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان شرقی:

صادرات ۲۴۳ میلیون دلاری واحدهای مختلف شهرک های صنعتی استان

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان آذربایجان شرقی گفت: سال گذشته ۲۴۳ میلیون دلار صادرات از واحد های مختلف شهرک های صنعتی استان آذربایجان شرقی ثبت شده است.

صادرات ۲۴۳ میلیون دلاری واحدهای مختلف شهرک های صنعتی استان

به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، سید مرتضی نیرومند اسکویی در دیدار با آیت الله حاجی زاده، امام جمعه شهرستان اهر با اعلام اینکه سال گذشته ۲۴۳ میلیون دلار صادرات از واحد های مختلف شهرک های صنعتی استان آذربایجان شرقی ثبت شده است، گفت: ۱۰۳ درصد برنامه های صادراتی و سایر برنامه هایی که برای سال گذشته داشتیم تحقق یافته است.

وی با اشاره به اینکه اولویت هایمان در سال ۹۷ ایجاد زیرساخت های لازم برای حضور پررنگ صنعتگران در شهرک های صنعتی آذربایجان شرقی است، اضافه کرد: بنا داریم تا از کالای ایرانی به طور عملی حمایت کنیم.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان از برنامه ریزی برای بهبود و تسهیل در صادرات واحدهای تولیدی و صنعتی فعال در شهرک های صنعتی آذربایجان شرقی خبر داد و گفت: سعی داریم تا برای معرفی هرچه بیشتر تولیدات ایرانی در نمایشگاه های خارج از کشور از واحدهای تولیدی و صنعتی حمایت هایی صورت گیرد تا از این طریق بتوانیم تسهیل گر افزایش صادرات باشیم.

نیرومند اسکویی با تأکید بر اینکه جلوگیری از واردات بی‌ رویه کالا و اجناس خارجی می تواند در تحقق شعار «حمایت از کالای ایرانی» مورد تأکید مقام معظم رهبری نقش ویژه ای ایفاء کند، ابراز داشت: اگر واردات بی رویه متوقف شود، تولیدکنندگان داخلی بیشتر راغب به رقابت سالم شده و کیفیت محصولات را ارتقاء می دهند.

وی با ذکر اینکه مردم آذربایجان به خصوص تبریزی ها با صنعت بزرگ شده اند، گفت: متأسفانه شاید ایرادی که از واحدهای صنعتی و تولیدی آذربایجان شرقی می توان گرفت آن هم این است که با وجود تولید محصولات با کیفیت و قابل رقابت با کالاهای مشابه خارجی، تبلیغات کمتری دارند.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان شرقی تأکید کرد: آذربایجان شرقی از نظر تولید شیرینی و شکلات حرف اول را در کشور و حتی خاورمیانه می زند.

این مقام مسئول در ادامه با بیان اینکه معدن آهک هیدراته شهرستان اهر از لحاظ ذخایر، بی نظیر و با ارزش است، گفت: ابتدا شرکت ملی صنایع مس ایران اعتقادی به وجود معدن آهک هیدراته در شهرستان اهر نداشت و کار شناسایی را در واقع به‌ جای شرکت ملی صنایع مس ایران، کارشناسان و زمین شناسان شرکت شهرک‌ های صنعتی آذربایجان شرقی انجام دادند.

سید مرتضی نیرومند اسکویی در پایان گفت: طبق قول پیمانکار پروژه آهک هیدراته از مرداد ماه سال جاری مقرر شده دستگاه‌ های این کارخانه در محل احداث نصب شوند.