اجتماعی » اخبار استان آذربایجان شرقی » اخبار شهرستان » اخبار ویژه » سیاسی
کد خبر : 26489
پنجشنبه - ۱۵ شهریور ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۸
نماینده اهر و هریس در مجلس:

تکذیب طرح تشکیل استان آذربایجان شمالی در مجلس

نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی طرح تشکیل استان آذربایجان شمالی را تکذیب کرد.

تکذیب طرح تشکیل استان آذربایجان شمالی در مجلس

به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، بیت الله عبدالهی در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه طرح تشکیل استان آذربایجان شمالی حاصل تراوش های ذهنی یک نماینده است، گفت: با توجه به اینکه در اخبار منتشر شده، نام شهرستان های اهر و هریس جزو شهرستان های خواهان تشکیل استان آذربایجان شمالی قید شده است، مطالب منتشر شده در این خصوص را تکذیب می کنم.

نماینده اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بنده از طرف مردم شهرستان های اهر و هریس طرح تشکیل استان آذربایجان شمالی را امضاء نکرده ام، افزود: نمایندگان پارس آباد، مشگین شهر، بیله سوار و گرمی به دلیل اختلافاتی که با نمایندگان اردبیل دارند، طرح تشکیل استان آذربایجان شمالی را طرح کرده اند و این طرح ارتباطی به شهرستان های آذربایجان شرقی ندارد.

گفتنی است ظهر دیروز در فضای مجازی خبری مبنی بر اینکه شمال اردبیل و بخشی از استان آذربایجان شرقی خواهان جدایی از این استان ها شدند، منتشر شد و گفته شده بود طرح تشکیل استان آذربایجان شمالی با امضاء نمایندگان مشگین شهر، گرمی، پارس آباد، بیله سوار، اهر و هریس، کلیبر، خداآفرین و هوراند کلید خورد و به صورت مکتوب تحویل هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گردید.

همچنین پیش از این دکتر مجید خدابخش، استاندار آذربایجان شرقی نیز با اعلام بی اطلاعی از این موضوع، آن را شایعه ای بیش ندانست.

از لحاظ قانونی موضوع تقسیمات کشوری در حیطه اختیارات وزارت کشور بوده و هرگونه تغییرات در این خصوص باید از طریق این وزارتخانه پیگیری شود.