اجتماعی » اخبار استان آذربایجان شرقی » اخبار منطقه ارسباران
کد خبر : 27378
چهارشنبه - ۱۱ مهر ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۰
معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان شرقی:

هوای آذربایجان شرقی سردتر می شود / احتمال آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل‌ ها و رودخانه‌ های فصلی

معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان شرقی با اشاره به نفوذ و فعالیت سامانه ‌ای پرفشار، از کاهش ۷ تا ۱۵ درجه ای دمای هوای استان از جمعه تا شنبه خبر داد.

هوای آذربایجان شرقی سردتر می شود / احتمال آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل‌ ها و رودخانه‌ های فصلی

به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، محمد اشجعی در تشریح این خبر گفت: نقشه‌ های پیش یابی هواشناسی نشان می‌ دهد، با نفوذ و فعالیت سامانه پرفشار سطح زمین نسبتا قوی و فعالی از روز جمعه تا شنبه، موجب وزش باد شدید، ابرناکی، بارش باران گاهی به صورت رگبار و رعد و برق در ارسباران، مه گرفتگی و کاهش محسوس دما حدود هفت تا ۱۵ درجه خواهد شد.

وی نسبت به سیلابی شدن رودخانه ها هشدار داد و افزود: شدت فعالیت سامانه در نواحی شرقی و شمالی استان آذربایجان شرقی بیشتر بوده و احتمال آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل‌ ها و رودخانه‌ های فصلی پیش بینی می ‌شود.

معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان شرقی همچنین تاکید کرد: با توجه به کاهش محسوس دما، احتمال بارش برف در ارتفاعات نواحی سردسیر دور از انتظار نخواهد بود.

محمد اشجعی در پایان خاطرنشان کرد: توصیه می‌ شود جهت جلوگیری از خسارات احتمالی به سبب وزش باد شدید، بارش رگباری و کاهش محسوس دما اقدامات لازم انجام شود.