اجتماعی » اخبار شهرستان » اخبار ویژه
کد خبر : 28319
پنجشنبه - ۲۴ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۵
معاون استاندار آذربایجان شرقی:

نانوایی های آذربایجان شرقی درجه بندی می شوند

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری آذربایجان شرقی از اجرای طرح درجه بندی نانوایی های این استان از دهه فجر امسال به صورت رسمی خبر داد.

نانوایی های آذربایجان شرقی درجه بندی می شوند

به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، علی جهانگیری از اجرای طرح درجه بندی نانوایی های استان آذربایجان شرقی از دهه فجر امسال به صورت رسمی خبر داد و گفت: این طرح با هدف بهبود کیفیت نان، کاهش دورریز انواع نان، ایجاد رقابت در پخت با کیفیت میان نانوایان و افزایش سلامت افراد جامعه انجام می شود.

وی همچنین در خصوص افزایش یا عدم افزایش قیمت نان همزمان با اجرای طرح درجه بندی نانوایی های استان آذربایجان شرقی گفت: هم اینک تصمیمی برای افزایش قیمت نان گرفته نشده است، اما از آنجایی که درجه بندی نانوایی ها بر اساس کیفیت، نحوه پخت، بهداشت فردی و همچنین بهداشت محیط انجام می شود، علاوه بر تشویق نانوایان، از آنها حمایت های لازم هم انجام خواهد شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری آذربایجان شرقی در پایان با تشریح شاخص های درجه بندی نانوایی ها، تصریح کرد: داشتن پروانه کسب، استفاده از مواد اولیه و خمیر مایه استاندارد، وضع بهداشت فردی و محیطی نانوا و نانوایی، داشتن مهارت شغلی و همچنین مدرک دانشگاهی از جمله شاخص های اعلام شده در درجه بندی نانوایی های استان است.