اجتماعی » اخبار استان آذربایجان شرقی » اخبار ویژه
کد خبر : 30305
چهارشنبه - ۱۹ تیر ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۲

کسب مجوز برای استخدام ۳۵۰ پرستار در آذربایجان شرقی

دانشگاه علوم پزشکی تبریز مجوز جذب ۳۵۰ پرستار را گرفته و در ماه های آینده برای جذب این نیروها آزمون استخدامی برگزار خواهد کرد.

کسب مجوز برای استخدام ۳۵۰ پرستار در آذربایجان شرقی

به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تبریز روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران ضمن اشاره به اینکه در تمامی دانشگاه های علوم پزشکی بکارگیری نیرو تنها از طریق برگزاری آزمون استخدامی است، گفت: اطلاعیه استخدام ۳۵۰ پرستار، تکنسین اتاق عمل و هوشبری طی ماه‌های آتی منتشر می شود.

مهدی نظری با اشاره به برگزاری پنجمین انتخابات نظام پرستاری در ۲۱ تیرماه جاری، افزود: ۱۱۰ نفر برای شرکت در انتخابات نظام پرستاری استان در ۴ حوزه انتخابیه تبریز، اهر، مرند و بناب ثبت نام کرده اند.

وی گفت: از این تعداد ۴۵ نفر از حوزه انتخابی تبریز، ۲۱ نفر از حوزه انتخابی اهر، ۲۷ از حوزه انتخابی مرند، و ۱۷ نفر از حوزه انتخابی بناب داوطلب شدهاند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تبریز اضافه کرد: از حوزه انتخابی تبریز، شش پرستار، دو بهیار و یک تکنسین اتاق عمل یا هوشبری، از حوزه انتخابی اهر، هفت پرستار، یک بهیار و یک تکنسین اتاق عمل یا هوشبری، از حوزه انتخابی مرند ۹ پرستار و از حوزه انتخابی بناب نیز هشت پرستار و یک بهیار انتخاب خواهد شد.

نظری ادامه داد: پرستاران، بهیاران، تکنسین‌های اتاق عمل (اتاق عمل و هوشبری) و کارشناسان فوریت‌های پزشکی که عضو سازمان نظام پرستاری هستند، جزو افراد واجد شرایط برای شرکت و نامزدی در این انتخابات هستند.

وی گفت: حوزه انتخابی تبریز، شامل شهرستان‌های هشترود، میانه و چاراویماق، حوزه انتخابی اهر شامل شهرستان‌های هریس و ورزقان، حوزه انتخابی مرند شامل شهرستان‌های شبستر، جلفا و هادی شهر و حوزه انتخابی بناب نیز شامل شهرستان‌های عجب شیر و ملکان است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تبریز خاطرنشان کرد: در دوره گذشته ۲۸ درصد از واجدین شرایط در انتخابات نظام پرستاری استان شرکت داشتند که این میزان از مشارکت در مقایسه با کل کشور از سطح قابل قبولی برخوردار بود و با توجه به تلاش‌ها و تبلیغات گسترده به ویژه در بیمارستان‌ها انجام شده انتظار می‌رود امسال درصد مشارکت به ۵۰ درصد برسد.

مهدی نظری اظهار داشت: ۳ صندوق ثابت در حوزه انتخابی تبریز در بیمارستان شهدا و رازی و مرکز بهداشت میدان جهاد و ۶ صندوق سیار و هفت صندوق ثابت در سایر شهرستان‌ها برای رأی گیری در نظر گرفته شده است.

وی در پایان گفت: در حدود ۹ هزار نفر پرستار در بیمارستان های آذربایجان شرقی مشغول به فعالیت و ۶ هزار و ۵۰۰ نفر در سازمان نظام پرستاری استان عضو هستند.