اجتماعی » اخبار ایران و جهان
کد خبر : 31964
دوشنبه - ۲۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۱

نام نویسی دور جدید اعزام به عتبات آغاز شد / آغاز سفرها از ۳ آذرماه

نام نویسی دور جدید اعزام کاروان های زیارتی به عتبات پس از یک ماه توقف از سر گرفته شد که این اعزام ها از ۳ آذرماه آغاز می شود.

نام نویسی دور جدید اعزام به عتبات آغاز شد / آغاز سفرها از ۳ آذرماه

به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، نام نویسی اعزام کاروان های زیارتی به عتبات امروز پس از حدود یک ماه توقف، آغاز شد.

بر همین اساس متقاضیان سفر به عتبات می توانند از امروز به مراجعه به دفاتر زیارتی اقدام به نام نویسی کنند که البته با توجه به اعلام قبلی از سوی خبرگزاری فارس، تنها اعزام های هوایی از سر گرفته شده است.

همچنین بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته، اعزام کاروان‌های زیارتی سازمان حج و زیارت به عتبات از ۳ آذرماه آغاز می‌شود و با توجه به برخی ملاحظات دو کشور، در این دوره اعزام زمینی به عتبات پیش‌بینی نشده است و تنها سفرهای هوایی در نظر گرفته شده است.

دور جدید نام نویسی از متقاضیان سفر به عتبات که از ۳ تا ۱۴ آذرماه صورت می گیرد و زائران می توانند در بازه زمانی تعیین شده در کاروان هایی که ظرفیت محدودی نیز دارند، اقدام به ثبت نام کنند.

گفتنی است اعزام کاروان های زیارتی به عتبات حدود ۱۰ روز قبل از اربعین متوقف شد و قرار بود از اول آبان‌ ماه اعزام‌ های کاروان‌ های زیارتی حج و زیارت مجدد راه‌اندازی شود که با وجود ثبت‌ نام از متقاضیان، به دلیل وضعیت عراق این امر محقق نشد و اکنون پس از یک ماه توقف، ثبت‌ نام از متقاضیان برای اعزام‌ها به عتبات تا نیمه آذرماه آغاز شد.