اخبار استان آذربایجان شرقی » سلامت
کد خبر : 38405
چهارشنبه - ۱۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۰
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز:

۱۰۰ هزار کیت تشخیص سریع کرونا در آذربایجان‌ شرقی توزیع می ‌شود

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: ۱۰۰ هزار کیت تشخیصی سریع ویروس کرونا در استان آذربایجان‌شرقی توزیع می‌شود.

۱۰۰ هزار کیت تشخیص سریع کرونا در آذربایجان‌ شرقی توزیع می ‌شود

به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، محمدحسین صومی در اولین جلسه استانی بررسی روند اجرای طرح «شهید حاج قاسم سلیمانی» در استان افزود: به طور میانگین روزانه چهار هزار و ۵۰۰ کیت تشخیصی سریع کرونا برای استان تعلق گرفته است.

وی شناسایی بیماران کرونایی و اطرافیان، قرنطینه خانگی و معکوس، درمان خانگی و تأمین نیازهای بیماران کرونایی و سالمندان را از محورهای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی عنوان کرد و گفت: حدود سه هزار تیم مراقبتی با حضور مراقبین سلامت و بهورزان در راستای اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در آذربایجان شرقی تشکیل شده است.

وی افزود: در اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در آذربایجان شرقی نیازی به آمارسازی نداریم؛ بلکه باید همت کنیم تا ریشه کرونا را در استان با این طرح و مشارکت بسیج و سپاه بخشکانیم.

صومی با بیان این‌که آذربایجان شرقی در وضعیت «نارنجی» کرونایی است، خاطرنشان کرد: تنها پنج شهرستان در وضعیت زرد است و بقیه شهرستان‌های آذربایجان شرقی از نظر شیوع ویروس کرونا در وضعیت نارنجی قرار دارند و این استان از لحاظ بستری بیماران کرونایی در بیمارستان‌ها در رتبه‌بندی وزارت بهداشت در رتبه ۱۹ کشور قرار دارد.

منبع: مهر