به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، زاهد محمودی در نشست صمیمی با اهالی روستاهای دهستان ورگهان گفت: ارائه تسهیلات کم‌ بهره به روستائیان برای ایجاد صنایع تبدیلی و فرآوری محصولات کشاورزی از جمله اقداماتی است که دولت تدبیر و امید برای حمایت از این قشر زحمت‌ کش انجام می‌ دهد.

وی توسعه روستاها و توجه به معیشت مردم را از مهم‌ ترین اهداف دولت تدبیر و امید دانست و اظهار کرد: مهم‌ ترین برنامه دولت تدبیر و امید و نظام جمهورى اسلامی ایران، توجه اساسى به توسعه روستایی و همچنین توجه به رفاه و معیشت مردم است.

فرماندار اهر گفت: مهاجرت روستاییان به شهرها یکی از بزرگ‌ ترین مشکلات جامعه می باشد که همواره باعث بروز مشکلات جدی در زندگی روستایی و شهری از جمله افزایش حاشیه‌ نشینی و شغل‌ های کاذب شده است.

محمودی بزرگ‌ ترین و مهم‌ ترین مشکل روستاى ورگهان را مشکل آب شرب دانست و گفت: امروزه حیات انسان وابسته به آب است و اکنون مردم باید در مصرف مناسب آب شرب ا دولت همکاری های لازم را داشته باشند.

وی با اظهار امیدواری از میزان تولیدات و صادرات محصولات باغداری در روستای ورگهان گفت: صادرات میوه و محصولات باغی از روستاى ورگهان به کشورهای دیگر افتخار بزرگی برای شهرستان اهر است که توانسته با اقدام عملی به شعار سال، اقدامات قابل‌ توجهی برای رشد اقتصادى منطقه داشته باشد.

فرماندار شهرستان اهر همچنین ادامه داد: دهستان ورگهان یکی از بزرگ‌ ترین مراکز تولیدات کشاورزى و باغدارى در منطقه است که با سرمایه گذارى در این زمینه برای ایجاد صنایع تبدیلی، می‌ توان در توسعه روستایی و افزایش اشتغال اقدامات مهمی انجام داد.

زاهد محمودی همچنین یکی از محورهای اشتغال‌ زایی در منطقه را ایجاد استخرهای پرورش ماهی عنوان کرد و گفت: به دلیل پر آب بودن منطقه، این روستاها مستعد احداث چنین واحدهای تولیدی هستند.

وی در پایان حمایت همه‌ جانبه دستگاه‌ های اجرایی از سرمایه‌ گذاران برای افزایش واحدهای تولیدی و کارگاهی را از وظایف دولت دانست و خاطرنشان کرد: دولت تدبیر و امید در خدمت سرمایه‌ گذاران برای افزایش اشتغال و توسعه کشور و به ویژه شهرستان اهر است.