به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، یکی از موضوعات چالش‌ برانگیز میان مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان در سال گذشته، موضوع تعطیل و یا تعطیل نبودن هشتم ربیع‌ الاول، مصادف با آغاز امامت و ولایت حضرت امام عصر (عج) بود که پس از دو بار رفت و برگشت بین مجلس و شورای نگهبان این مسئله تأیید شد.

بر اساس این گزارش، مجلس در سال گذشته طبق بند «ح» ماده ۳۷ قانون احکام دائمی برنامه‌ های توسعه، تعطیلی هشتم ربیع‌ الاول را تصویب کرد و سپس با تأیید شورای نگهبان، این امر به قانون دائمی تبدیل شد و از این پس هر ساله این روز به مناسبت سالروز آغاز امامت حضرت ولی‌ عصر (عج) تعطیل رسمی است.

با توجه به اینکه هشتم ربیع‌ الاول مصادف با ششم آذرماه هجری شمسی است و تعطیلی این روز نیز در فروردین امسال تأیید شده و از طرفی تقویم‌ ها نیز پیش از سال جدید چاپ و منتشر می‌ شوند، بنابراین تعطیلی ۶ آذر در تقویم‌ های رسمی ثبت نشده است.

عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان نیز در گفت‌ و گویی این موضوع را تأیید کرده و گفته است که شورای نگهبان در مهلت ۲۰ روزه درباره تعطیلی هشتم ربیع‌ الاول اعلام نظر نکرد که این امر طبق قانون به منزله تأیید مصوبه مجلس شورای اسلامی است.