به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، بیت الله عبداللهی در نشست علنی امروز (دوشنبه، ۲۲ آبان ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی ضمن تسلیت درگذشت هموطنان در زلزله غرب کشور و یاد و خاطره از زلزله زدگان سال ۹۱ اهر، هریس و ورزقان گفت: بایستی رئیس جمهور و بانک مرکزی پاسخ دهند که چرا قانون را درباره زلزله زدگان سال ۹۱ اهر و هریس رعایت نمی کنند و وام آن ها استمهال نمی شود.

از وزیر ورزش و جوانان درخواست می شود همانگونه که کتبا تعهد داده اند، نسبت به تکمیل پروژه های نیمه تمام ورزشگاه ۵ هزار نفری اهر، چمن کردن میدان فوتبال هریس، تکمیل تنها سالن ورزشی روستای مینق هریس اقدام کند.

عبداللهی با بیان اینکه کشاورزان روستاها به سدهای کوچک معیشتی نیاز دارند، ادامه داد:سازمان برنامه و بودجه، وزارت نیرو و جهاد کشاورزی مردم را درک کنند، چرا که مشکل آب شرب و کشاورزی در روستاها جدی است.

وی همچنین در تذکری به وزیر صنعت خواستار ایجاد شهرک صنعتی در منطقه خواجه شد و یادآور شد: مردم نمی توانند کشاورزی کنند و این زمین ها باید صنعتی شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه مردم منطقه اهر به عنوان مرکز ارسباران درخواست راه اندازی رادیو ارسباران را دارند، افزود: ارسباران منطقه ای قدیمی، تاریخی و فرهنگی است و در تاریخ ایران نقش اساسی داشته است که باید رادیو ارسباران به این منظور تاسیس شود.

بیت اله عبدالهی در تذکر پایانی خود به وزیر راه و شهرسازی خواستار بهسازی راه های روستایی همانند شیخ رجب و آرباطان شد و تصریح کرد: ۴۰ سال پیش یک راه روستایی برای چندین هزار نفر ایجاد شده و اکنون نیز باید از این مسیر تردد کنند لذا انتظار می رود نسبت به ایجاد راه های جدید روستایی اقدام شود.