به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، حجت‌ الاسلام محمد علی نظری در نشست روشنگری و بصیرتی با رویکرد انقلابی گری که در شهرداری اهر برگزار شد، با بیان اینکه بسیج نقش مؤثری در ترویج روحیه انقلابی‌ گری دارد، گفت: گسترش روحیه انقلابی‌ گری در سایر کشورها و ملت‌ های مسلمان، آمریکا و اسرائیل را به حدی ترسانده که به مقابله با اسلام بر خواسته‌ اند.

وی افزود: پیشرفت‌ ها، عزت و اقتدار کشور را تا به امروز مدیون و مرهون فداکاری‌ های بسیج هستیم و اگر بسیج نبود شاهد امنیت و اقتداری که حال از آن برخوردار هستیم وجود نداشت.

رئیس دادگستری اهر با اشاره به اینکه نظام مقدس جمهوری اسلامی، اصلی‌ ترین دستاورد انقلاب اسلامی است، افزود: انقلاب اسلامی برای ملت ایران ثمرات بسیاری داشته و همین‌ که مردم به برکت انقلاب از یوغ استبداد رژیم طاغوت پهلوی بیرون آمده و به آزادی رسیده‌ اند از نعمات و توجهات خداوند متعال است.

حجت‌ الاسلام نظری در ادامه با بیان اینکه بهره‌ مندی از میوه شجره طیبه “بسیج ” نباید مورد غفلت و بی‌ توجهی به این نیروی مردمی شود، گفت: هر کسی در جامعه امروزی قدم‌ های مؤثری در رابطه با خدمت به خلق‌ الله بر ندارد، هم به مردم و هم به کشور خیانت کرده است.

وی اضافه کرد: خوشبختانه امروزه تمامی زمام امور و اداره کشور به دست جوانان سپرده‌ شده ولی در زمان طاغوت دشمنان ملت ایران در رأس امور بودند و عملاً جوانانی که قدرت و ثروت نداشتند، نمی‌ توانستند به سمتی در شان خود دست یابند.

رئیس دادگستری شهرستان اهر با تأکید بر اینکه بسیجیان در دوران دفاع مقدس با اخلاص و شجاعت به مقابله با دشمن بعثی به‌ سوی جبهه جنگ رفتند، گفت: در دوران دفاع مقدس، کشور با اینکه تازه رنگ انقلاب اسلامی را به خود دیده بود و امکانات و تجهیزات جنگی مناسبی نداشتیم، رزمندگان اسلام، ارتشی‌ ها و بسیجیان، شجاعانه به مصاف نابرابر با دشمن بعثی رفتند و خوشبختانه در این جنگ با رهبری امام راحل به پیروزی دست‌ یافتیم.

حجت‌ الاسلام نظری اخلاص و ولایتمداری را از اولین و شاخص‌ترین اوصاف بسیج عنوان کرد، افزود: نباید در زمان حاضر با وجود هجمه و توطئه‌ های دشمن فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی را فراموش کنیم که فرهنگ اصیل ایرانی برگرفته از دین اسلام است.

وی با اشاره به اینکه دشمنان جمهوری اسلامی و دین اسلام تا به امروز برای نابودی نظام اسلامی تلاش مضاعف کرد ه‌اند ولی با رهنمودها و هوشیاری مقام معظم رهبری تمامی توطئه‌ های دشمن خنثی‌ شده است، اظهار داشت: آمریکایی‌ ها فکر می‌ کنند در برجام برنده میدان هستند ولی این‌ گونه نیست، چون برجام قراردادی چند جانبه بوده که ایران در اجرای تعهدات برجام حسن اعتماد به ایران را بازگردانده است اما آمریکایی‌ ها نه‌ تنها به برجام بلکه حفظ حقوق بشر نیز پایبند نیست.

رئیس دادگستری اهر با بیان این‌که تفکر بسیجی به‌ جای جای جهان پهناور در حال صادر شدن است، گفت: تفکر بسیجی سوریه، عراق را از دست تروریست‌ های تکفیری داعش و حتی یمن را از دست سعودی‌ های متجاوز نجات می‌ دهد و اگر تفکر بسیجی در کشورمان حاکم نمی‌ شد، شاید هنوز هم از یوغ طاغوت نجات نیافته بودیم.

وی در پایان با ذکر اینکه بسیج در دوران دفاع مقدس و فتنه های سال ۷۸ و ۸۸ امتحان خود را به خوبی پس داده و نمره قبولی را گرفته است، یادآور شد: در جریان فتنه ۸۸ زمانی که بسیج به ماجرا ورود پیدا کرد، موجب شد تا فتنه دشمنان بر علیه نظام و ملت ایران فروکش کند.