به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، مهدی زارعی در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به اینکه پیروزی انقلاب اسلامی معجزه ای از جانب پروردگار متعال در قرن حاضر بود، اظهار داشت: رهبری معجزه گونه امام خمینی (ره) در دوران انقلاب اسلامی با دست خالی و حمایت های مردمی، حکومت منفور پهلوی را برچیدند.

وی افزود: ما اکنون عزت و کرامتی که در دنیا داریم، مرهون و مدیون امام راحل و شهدای انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس هستیم.

دبیر ستاد گرامیداشت دهه فجر شهرستان اهر بر لزوم معرفی دستاوردهای انقلاب اسلامی و اندیشه امام راحل به نسل های جوان جامعه تأکید کرد و ادامه داد: اگر بخواهیم نسل جوان میراث دار انقلاب اسلامی باشد، بایستی جوانان با دستاوردها و خدمات انجام گرفته آشنا شوند.

زارعی با بیان اینکه ما شرف و عزت کشورمان را مدیون از خودگذشتگی های شهداء و رهبری مدبرانه امام خامنه ای هستیم، گفت: عزت و قدرت ایران مدیون هیچ کشوری نیست و در حال جهانی شدن نیز می باشد که هیچ وقت سر تعظیم در مقابل استکبار جهانی فرود نیاورده است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اهر از یکصد برنامه شاخص در این شهرستان هم زمان با دهه مبارک فجر خبر داد و اظهار کرد: در طول دهه فجر سال جاری، برنامه های متنوع فرهنگی و هنری برگزار خواهد شد و پروژه های مختلفی نیز در سطح شهرستان اهر کلنگ زنی و یا مورد بهره‌برداری قرار می گیرد.

وی با تأکید بر اینکه هدف از برگزاری برنامه ها و پروژه های ایام الله دهه فجر، انعکاس دستاورد های انقلاب و نظام جمهوری اسلامی است، ابراز داشت: در این ایام مبارک، بیش از ۵۶ پروژه عمرانی در سطح شهرستان اهر و روستاها با صرف اعتبار ۲۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان افتتاح می شود.

مهدی زارعی، استقبال از آفتاب در جوار شهدای گمنام، نواختن زنگ انقلاب در تمامی مدارس شهرستان اهر، کرسی های تلاوت قرآن کریم، یادواره شهدای معلم و دانش آموز شهرستان اهر، افتتاح باشگاه فرهنگیان، میهمانی لاله ها در شهر اهر، غبار روبی و عطر افشانی مزار شهدا در شهر و روستاها، جشنواره های بومی و محلی روستایی و عشایری، برپایی نمایشگاه های فرهنگی، هنری و صنایع دستی، نشست های بصیرتی، کرسی آزاد اندیشی، برگزاری جشن انقلاب ویژه امدادگران هل ل‌احمر را از دیگر برنامه های دهه فجر ذکر کرد.

دبیر ستاد گرامیداشت دهه فجر شهرستان اهر در پایان با اشاره به اینکه برنامه های ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی با برگزاری راه پیمایی یوم الله ۲۲ بهمن خاتمه می یابد، خاطرنشان کرد: راه پیمایی ۲۲ بهمن از میدان شهرداری تا چایکنار و از چایکنار تا میدان معلم برگزار می شود که حضور گسترده مردم و مسئولان، ضمن محکومیت سیاست های خصمانه استکبار جهانی، بار دیگر پیروزی و سرافرازی انقلاب اسلامی به جهانیان نشان داده خواهد شد.