به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، عباس اورسجی در بازدید از اردوی تیم ملی سرکل کبدی در اهر اظهار داشت: با توجه به اینکه ورزش کبدی یکی از ورزش‌های بومی و محلی کشورمان و خواستگاه اصلی آن ایران است، الحمداله این ورزش توسعه قابل توجهی در کشورمان داشته و یکی از تیم‌های قدرتمند و بلامنازع دنیا در این رشته است که تلاش داریم با حمایت و همراهی بیشتر آمادگی این تیم را بالا ببریم‌.

وی گفت: در رشته سرکل کبدی، استان آذربایجان شرقی یکی از استان‌های فعال و پیشرو در این رشته است که جمع قابل توجهی از اعضای تیم ملی مربوط به این استان هستند و استان های خراسان، اصفهان و کرمانشاه از دیگر استان های مستعد این رشته می باشند.

رئیس فدراسیون کبدی ایران گفت: توسعه ورزش سرکل کبدی به سایر استان ها در برنامه کاری این فدراسیون قرار دارد و در تقویم ورزش سال ۹۷ این رقم به ۱۵ استان افزایش خواهد یافت تا با استعدادیابی مناسب بتوانیم جامعه آماری خود را افزایش دهیم‌.

این مقام مسوول ورزشی افزود: ورزش کبدی توسعه خوبی در کشورهای همسایه از جمله پاکستان، هندوستان و برخی کشورها داشته و الحمداله بالغ بر ۳۰ کشور جهان این ورزش را دنبال می‌کنند.

عباس اورسجی در پایان گفت: حمایت از قهرمانان ورزشی این رشته اولویت کاری فدراسیون بوده و تلاش خواهد شد با حمایت مادی و معنوی دغدغه قهرمانان این ورزش را  کاهش دهیم‌.

منبع: فارس