به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، زاهد محمودی در آیین کلنگ زنی هتل ۵ ستاره صنایع معدنی مهر اصل شهرستان اهر با اشاره به اینکه سرمایه گذاری شرکت مهر اصل در معدن مس انجرد، تحولی بزرگ در حوزه صنعت آذربایجان شرقی و شهرستان اهر ایجاد کرده است، گفت: استاندار آذربایجان شرقی به سرمایه گذاران بخش خصوصی و شهرستان اهر اهمیت ویژه ای قائل است.

وی وجود سیدرضا مقیمی، بزرگ مرد صنعت آذربایجان شرقی برای این شهرستان و استان را ارزشمند دانست و گفت: به لحاظ اهمیتی که شهرستان اهر و پروژه سرمایه‌ ذاری دارد، استاندار آذربایجان شرقی بدون تعلل و علی رغم مشغله کاری برای حضور در این مراسم استقبال کردند.

فرماندار اهر تأمین امنیت و حمایت همه جانبه از سرمایه گذاران بخش خصوصی را از رویکردهای مدیریت اجرایی شهرستان اهر عنوان کرد و گفت: تمامی امکانات دستگاه ها برای سرمایه گذاران بخش خصوصی که برای سرمایه گذاری در اهر علاقه نشان می دهند بسیج شده و خواهند شد.

محمودی بر لزوم حمایت از سرمایه گذاران در راستای حمایت از تولید و اشتغال در شهرستان اهر تأکید کرد و ادامه داد: تمامی ظرفیت ها و پتانسیل های شهرستان اهر به جهت فراهم‌سازی و بهبود فضای کسب و کار به کار گرفته می شود.

 وی در ادامه با اعلام اینکه احداث هتل پنج ستاره توسط سرمایه گذار بخش خصوصی، حوزه گردشگری منطقه را متحول می کند، تصریح کرد: شهرستان اهر و منطقه ارسباران از نظر گردشگری پتانسیل ها و ظرفیت های بی‌نظیری دارد اما متأسفانه از لحاظ زیرساخت های گردشگری این منطقه محروم واقع شده است.

فرماندار شهرستان اهر با تأکید بر اینکه شهرستان اهر جزو اولین شهرستانی است که ستاد شهرستانی تبریز ۲۰۱۸ را با ۵ کارگروه تشکیل داده است، بیان داشت: یکی از کمیته های ستاد شهرستانی تبریز ۲۰۱۸ در اهر، کمیته بوم گردی روستایی و عشایری بوده که به لحاظ قابلیت ها و ظرفیت های منطقه این کمیته را تشکیل داده‌ایم و انتظار داریم تا دستگاه های ذیربط در حوزه گردشگری نیز در زمینه صدور مجوز عنایات ویژه ای داشته باشند.

زاهد محمودی در پایان خاطرنشان کرد: توسعه اشتغال در حوزه گردشگری شهرستان اهر با توجه به قابلیت های بوم گردی روستایی و عشایری امکان پذیر می‌شود و لازم است تا مشکلات و موانع احتمالی که بر سر راه این حوزه قرار دارد حل و فصل شود.