به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، آیت الله جواد حاجی زاده در جلسه شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت شهرستان اهر، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را از وظایف اصلی مسئولان نهاد ها و سازمان ها دانست و اظهار داشت: با توجه به اینکه دشمنان نظام و انقلاب سعی دارند جامعه حاوی ارزش های اسلامی ما را تهی کنند، نسل های جوان جامعه نیاز به آشنایی بیشتری با فرهنگ ایثار و شهادت دارند که اگر به این مورد توجه نشود، جوانان در بحبوحه تبلیغات سوء دشمنان گمراه می شوند.

وی با اشاره به اینکه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و رساندن پیام مکتب امام حسین (ع) به جوانان باعث خنثی شدن توطئه های دشمنان و عدم تأثیرگذاری تبلیغات سوء آن‌ ها می‌ شود، افزود: اگر امام حسین (ع) قیام نمی کرد، اکنون خبری از اسلام ناب محمدی و اسلام به معنای واقعی وجود نداشت.

امام جمعه اهر ادامه داد: همیشه حق و باطل از قدیم‌ الایام و حتی پیامبر اکرم (ص) وجود داشته است اما باید مردم را به سمت و سوی حق سوق دهیم.

آیت الله حاجی زاده در ادامه سخنان خود با بیان اینکه زمانی عده‌ ای به جبهه و جنگ دهن‌ کجی می‌ کردند، خانواده‌ های شهدا فرزندان خود را رهسپار جنگ تحمیلی کردند تا از این مرز و بوم دفاع کنند، گفت: خانواد ه‌های شهدا در دوران دفاع مقدس شماتت‌ ها و طعنه‌ های زیادی را تحمل کردند و اگر پرونده خانواده‌ های شهدا باز شود، همه خواهند فهمید در آن زمان چه سختی هایی را تحمل کرده‌ اند.

وی یادآور شد: باید همگی قدردان خانواده‌ های شهدا باشیم چرا که اگر در دوران دفاع مقدس خانواده‌ ها فرزندان خود را راهی جبهه‌ های جنگ حق علیه باطل نمی‌ کردند، دین و دنیای ما به خطر می‌ افتاد.

امام جمعه اهر با ذکر اینکه در شرایط فعلی باید راه‌ های نفوذ دشمنان را ببندیم، ابراز داشت: طی سال گذشته هر هفته بخشی از وصایای شهدای گران‌ قدر در نماز جمعه قرائت می‌ شد اما مدتی است تعطیل‌ شده که بایستی علت را جویا شد و حداقل یک دقیقه از تربیون نماز جمعه به معرفی اهداف والای شهدا اختصاص یابد.

آیت الله جواد حاجی در ادامه از برگزاری اجتماع عزاداران حسینی و هیئت های عزاداری هم زمان با تاسوعای حسینی در شهر اهر خبر داد و گفت: مقدمات برگزاری اجتماع عزاداران حسینی و هیئت های عزاداری فراهم شده که لازم است تا هیئت های حسینی در راستای نشان دادن اتحاد در این اجتماع حضور یابند.

وی با تأکید بر اینکه یادواره ۱۲۰۰ شهید منطقه ارسباران هر سال به صورت چرخشی در یکی از شهرستان های اهر، هوراند، کلیبر، ورزقان، خداآفرین برگزار می شود، گفت: با برگزاری یک دوره موفق یادواره ۱۲۰۰ شهید ارسباران در شهرهای منطقه، امسال این یادواره در شهرستان اهر برگزار می شود.

امام جمعه شهرستان اهر در پایان با تأکید بر کاهش هزینه ها در برگزاری برنامه های فرهنگی، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه وضعیت اقتصادی کشور و مردم مطلوب نیست، انتظار می‌رود مسئولان در برگزاری برنامه ها و مراسمات هزینه ها را به حداقل برسانند و مانع از اسراف منابع مالی شوند.