به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، کاظم داداشی  با تأکید به لزوم نهادینه شدن فرهنگ حفاظت از میراث‌فرهنگی در جوامع، اظهار داشت: با توجه به اینکه حفاظت و صیانت از مواریث تاریخی وظیفه‌ای همگانی است، لذا لازم است تا تمام آحاد مردم در پیشگیری از وقوع جرایم مرتبط با این مواریث ارزشمند، همراه اداره کل میراث فرهنگی استان باشند.

وی تأکید کرد: با توجه به تعدد آثار تاریخی در استان و لزوم حفاظت هر چه بهتر از این آثار متعدد تاریخی، یگان حفاظت میراث فرهنگی با همراهی نیروی انتظامی استان به‌صورت مستمر از مکان‌های تاریخی بازدید و با متخلفانی که به‌صورت پایشی و گزارش مردمی شناسایی‌شده‌اند، از طریق مراجع قانونی برخورد می‌کند.
فرمانده یگان حفاظت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان شرقی به میزان حفاری‌های غیرمجاز شناسایی‌شده در سطح استان طی ۶ ماه نخست سال جاری اشاره کرد و گفت: طی ۶ ماه نخست سال جاری، ۹ محل حفاری غیرمجاز از طریق پایش‌های محلی و گزارش‌های مردمی شناسایی و‌ از ادامه آن جلوگیری شده است.
داداشی ادامه داد: بر اساس تجمیع آمار حوزه یگان حفاظت میراث فرهنگی استان، بیشترین آمار حفاری غیرمجاز و دستگیری عاملان مشارکت‌کننده در آن طی ۶‌ ماه نخست متعلق به شهرستان تبریز و به ترتیب شهرستان‌های اهر، کلیبر، هوراند و خداآفرین است.

منبع: فارس