به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، رسول خدابخش در جلسه کارگروه گندم، آرد و نان شهرستان اهر بر لزوم تخصیص سهمیه آرد به ۲۸ نانوایی آزادپز شهر اهر تاکید کرد و افزود: نانوایی‌های آزادپز در شهر اهر؛ متأسفانه بنابه دلایلی نتوانسته‌اند پروانه فعالیت اخذ کنند و از طرفی بسیار علاقه‌مند به پخت و پز با رعایت قوانین و چهارچوب هستند.

فرماندار شهرستان اهر از افزایش سهمیه آرد جمعیت عشایری این شهرستان خبر داد، گفت: در حال حاضر ۱۸۹۶ کیسه آرد سهمیه‌ای معادل نزدیک به ۷۶ تن به جمعیت عشایری شهرستان اهر شامل ۱۳۸۵ خانوار بر اساس سرشماری سال ۱۳۹۵ اختصاص می‌یابد.

وی اضافه کرد: علی‌رغم افزایش سهمیه آرد یارانه‌ای به جمعیت عشایری شهرستان اهر که از سوی دولت به ازای هر نفر ۱۲ کیلوگرم تعیین شده؛ اما این سهمیه طبق سرشماری سال ۹۵ اختصاص می‌یابد و در حقیقت به ازای هر نفر عشایر این شهرستان ۸.۶۰۰ گرم آرد سهمیه‌ای تعلق می‌گیرد.

خدابخش از تشکیل پرونده تخلفاتی برای ۲۲ واحد نانوایی در این شهرستان خبر داد و گفت: طی بازرسی‌های انجام شده؛ تخلفات ۲۲ واحد نانوایی برای بازرسان محرز و این واحدهای نانوایی متخلف بیش از ۱۰ میلیون تومان جریمه شدند.

فرماندار شهرستان اهر با ابراز نگرانی از استفاده نانوایی‌ها از افزودنی‌های غیرمجاز تصریح کرد: به صراحت می‌گوئیم هر نانوایی که از افزودنی‌های غیرمجاز استفاده کند بدون مماشات برخورد می‌کنیم.

وی با انتقاد از بی‌توجهی نانوایان به اصول پخت و پز نان و کیفیت نان در شهر اهر ابراز داشت: متأسفانه اغلب مردم اهر با بیماری گوارشی گریبانگیر هستند و طبق ریشه‌یابی این بیماری به بی‌کیفیتی و بی‌توجهی به اصول پخت و پز نان بازمی‌گردد.

خدابخش با انتقاد از تأخیر در تحویل آرد سهمیه‌ای به نانوایی‌ها از سوی کارخانجات آرد افزود: وقتی نانوایی در سامانه برای دریافت سهمیه آرد اقدام می‌کند بایستی سریعاً کارخانه آرد نانوایی را تحویل دهد و هرگونه تأخیر و تعلل در تحویل آرد برای مردم مشکل به وجود می‌آورد.