به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، دومین قمر زمین که در حقیقت یک تکه از بوستر موشکی قدیمی است روز سه‌شنبه از فاصله ۲۲۰ هزار کیلومتری زمین گذر می‌کند و برای همیشه از مدار سیاره خاکی خارج شده و برای همیشه ناپدید می شود.
قمر دوم زمین که ستاره شناسان آن را ۲۰۲۰SO می‌نامند در حقیقت یک شیء کوچک آسمانی است که در سپتامبر سال گذشته میلادی وارد مدار زمین شد و در فاصله میان کره خاکی تا ماه قرار گرفت. قمرهای موقت مشابه ۲۰۲۰SO به ماه کوچک نیز مشهور هستند. البته در دسامبر سال گذشته محققان متوجه شدند این شیء آسمانی صخره نیست بلکه بقایای بوستر یک موشک متعلق به دهه ۱۹۶۰ میلادی است که در مأموریت‌های American Surveyor به کار گرفته شده بود.
این قمر کوچک غیر معمول در یکم دسامبر از نزدیک ترین فاصله با زمین گذر کرد اما به نظر می‌رسد یک بار دیگر به زمین نزدیک می‌شود. طبق اطلاعات موجود ۲۰۲۰SO در دوم فوریه (سه شنبه) از فاصله ۲۲۰ هزار کیلومتری زمین یا ۵۸ درصد فاصله میان کره خاکی و ماه می‌گذرد.
پس از آن بوستر موشک از سیاره دور و تا مارس ۲۰۲۱ میلادی به طور کامل از مدار زمین خارج می‌شود. پس از آن ۲۰۲۰SO یکی از اشیایی است که دور خورشید مدار می‌زنند.

منبع: مهر