به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، سرهنگ پاسدار عبدالحسین ایمانی در نشستی با رؤسای ادارات و نهادهای فرهنگی به‌منظور هماهنگی جهت برگزاری برنامه‌های فرهنگی سپاه ناحیه اهر در سال جاری، اظهار داشت: بر اساس مصوبه شورای فرهنگ عمومی اهر دوم اردیبهشت سالروز تولید آیت‌الله‌العظمی شیخ حسین آقا نجفی اهری به‌عنوان روز شهرستان اهر نام‌گذاری شده و ما نیز این روز را گرامی می‌داریم.

فرمانده سپاه ناحیه اهر با اشاره به اینکه شهرستان اهر جزو شهرستان‌هایی است که تاریخ و تمدن چندین هزارساله‌ای دارد، افزود: شهرستان اهر به لحاظ داشتن قدمت تاریخی، وجود مفاخر بزرگوار و علمای انقلابی و آثار تاریخی سعی می‌کنیم تا شهرستان اهر به سایر نقاط کشور و حتی جهان شناخته‌شده باشد.

وی ادامه داد: شجاعت و غیرت انقلابی مردم شهرستان اهر و منطقه ارسباران مثال‌زدنی است و با استناد فرمایشات مقام معظم رهبری و ذخایر منابع طبیعی، موقعیت جغرافیایی و معدنی شهرستان اهر را به محل ترانزیتی و تردد گردشگران تبدیل کرده، با استفاده از این ظرفیت‌های گردشگر پذیری می‌توان در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال قدم برداشت ک البته این اقدام نیازمند تلاش مسئولین و مردم است.

ایمانی بابیان اینکه بهترین راه برای مقابله با آمریکا و استکبارستیزی خمت صادقانه به مردم است، گفت: اگر بتوانیم برای مردم خدمت صادقانه انجام داده و مردم را به‌نظام مقدس جمهوری اسلامی خوش‌بین کنیم بهترین راه مبارزه با استکبار جهانی و رأس آن آمریکاست، مقابله با دشمنان داخلی و خارجی توأم با روحیه جهادی و انقلابی و روحیه و معرفت بسیجی و انقلابی باشد حتماً مؤثر و موقف خواهیم شد.

فرمانده سپاه ناحیه اهر با ذکر اینکه برای کسب موفقیت در عرصه‌های مختلف از جمله فرهنگی و اقتصادی نیازمند تلاش مضاعف هستیم، اظهار کرد: اگر نتوانیم کشور را در عرصه‌های فرهنگی و اقتصادی به استقلال برسانیم استقلال سیاسی کشورمان به دلیل وابستگی به دشمن نیز اثری نخواهد داشت.

وی تصریح کرد: تمامی برنامه‌های فرهنگی می‌بایست از فرهنگ ایرانی اسلامی الگوبرداری شده باشد و در این خصوص ما تلاش کرده‌ایم تا وحدت بین دستگاه‌های دولتی و نهادهای انقلابی به فرموده مقام معظم رهبری حفظ شود.

سرهنگ ایمانی هدف از تحقق اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال را کاستن از مشکلات اقتصادی و بیکاری مردم و به‌ویژه جوانان بیان کرد، ادامه داد: دشمنان نظام قصد دارد تا از طریق مسائل اقتصادی مردم را تحت‌فشار قرار دهد تا ملت از نظام ناامید شوند پس بنابر این برای کسب موفقیت و پیروزی در جنگ اقتصادی تحقق اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال است.

فرمانده سپاه ناحیه اهر با تأکید بر اینکه سپاه ناحیه اهر در رابطه با جهاد سازندگی با ۱۸ سازمان و نهاد همکاری می‌کند، گفت: بسیج و سپاه در بحث محرومیت‌زدایی تلاش وافری دارد و همچنین هدف اصلی جهاد سازندگی توسعه مناطق محروم و بهبود وضعیت زندگی مردم است.

وی روز شهرستان اهر را متعلق به‌تمامی مردم این شهرستان دانست، بیان داشت: در جهت برگزاری هرچه باشکوه‌تر همایش روز شهرستان اهر هم‌زمان با سالروز تولد آیت‌الله‌العظمی شیخ حسین آقا نجفی اهری یک اقدامی پسندیده بوده و امیدواریم تا دستگاه‌ها و نهادهای فرهنگی شهرستان اهر همکاری مستمری داشته باشند.

ایمانی با اشاره به اینکه سال گذشته سپاه ناحیه اهر نسبت به برگزاری نخستین جشنواره شعر ارسباران اقدام کرده بود که خوشبختانه با استقبال بی‌نظیر روبرو شدیم و به این جشنواره بیش از ۲۵۰ اثر ارسال‌شده بود، گفت: امسال نیز در نظر داریم تا جشنواره شعر ارسباران را به‌صورت استانی برگزار کنیم.

فرمانده سپاه ناحیه اهر بابیان اینکه سلسله برنامه‌های فرهنگی و هنری مشکات با هدف برگزاری در مناطق حاشیه‌ای شهر اهر و گردشگری برگزار می‌شود، تصریح کرد: با توجه به حضور گردشگران در مناطق گردشگری اهر سعی داریم تا امسال مناطق حاشیه‌ای شهر و مناطق گردشگری را محور برگزاری این برنامه فرهنگی و هنری قرار دهیم.

منبع: تسنیم