به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، میزان بارندگی‌های کشور از ابتدای سال آبی‌جاری (ابتدای مهرماه) تا هفته سوم بهمن ‌ماه از وضعیت نامناسب بارندگی‌ها در کشور در این مدت حکایت داشته و نشان دهنده کاهش ۴۱ درصدی بارش ها در سال آبی جاری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل است.
نگاهی به وضعیت بارندگی‌های مناطق مختلف کشور نشان می‌دهد که در این بازه زمانی استان‌های گیلان با ۴۵۳.۷ میلی‌متر، کهگیلویه‌وبویراحمد با ۳۸۸.۳ میلی‌متر و مازندران با ۲۶۰.۴ میلی‌متر بارندگی به ترتیب پربارش‌ترین استان‌های کشور بوده‌اند.
در حال حاضر ۲۴ استان کشور بارش‌های کمتری را نسبت به مدت مشابه پارسال تجربه کرده‌اند که در این میان استان سیستان و بلوچستان با ۵.۱ میلی‌متر، هرمزگان با ۱۶.۲ میلی‌متر و خراسان‌جنوبی نیز با ۳۲.۲۹ میلی‌متر بارندگی به ترتیب سه استان کم‌بارش کشور از ابتدای سال آبی جاری تا هفته سوم بهمن‌ماه بوده‌اند.
میزان بارندگی استان‌های سیستان و بلوچستان و هرمزگان نسبت به متوسط بلندمدت (۵۲ ساله) به ترتیب ۹۱ و ۸۴ درصد کاهش داشته است، همچنین میزان بارندگی استان‌های قزوین و آذربایجان شرقی نیز در مقایسه با میانگین بلندمدت (۵۲ ساله) به ترتیب دارای ۱۸ و ۱۵ درصد افزایش است.
میزان بارندگی‌های کشور از ابتدای سال آبی جاری (ابتدای مهرماه) تا هفته سوم بهمن‌ماه به ۸۸.۶ میلی‌متر رسیده است که این رقم در مقایسه با بارش‌های مدت مشابه سال گذشته کاهش ۴۱ درصدی و در مقایسه با میانگین ۵۲ ساله کاهش ۲۸ درصدی را نشان می‌دهد.

منبع: ایرنا