به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، اکبر فتحی گفت: کشاورزان آذربایجان شرقی از ابتدای سال جاری تاکنون همچنین ۴۶۷ میلیارد و ۶۱۲ میلیون تومان به دلیل وقوع سرما زدگی، یخبندان و بارش برف در شهرستان‌های اهر، بناب، آذرشهر، سراب، شبستر، عجب شیر، کلیبر، مراغه، مرند، میانه، هشترود، ورزقان و هوراند خسارت دیده‌اند.

وی افزود: سه صدم درصد خسارات وارده به کشاورزان آذربایجان شرقی به ارزش ۲۹۹ میلیون تومان به دلیل وقوع آتش سوزی در شهرستان‌های سراب و هریس بوده است.

وی مجموع خسارت ناشی از سیل و بارندگی به کشاورزان آذربایجان شرقی را ۲۰ میلیارد و ۶۷۵ میلیون تومان در شهرستان‌های مرند، سراب و شبستر اعلام و تشریح کرد: بیشترین میزان خسارت ناشی از این محل به میزان ۱۸ میلیارد و ۲۴۸ میلیون تومان در شبستر بوده است.

وی سهم خسارت ناشی از سرما و یخبندان از مجموع خسارات وارده به کشاورزان استان در سال جاری را ۴۵ درصد ذکر کرد و تشریح کرد: در این مدت باد و طوفان نیز بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان به کشاورزان شهرستان‌های اهر، بستان آباد، سراب و هشترود خسارت وارد کرده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی میزان خسارت ناشی از بارش تگرگ به کشاورزان استان را ۴۴۸ میلیارد و ۷۳۹ میلیون تومان اعلام کرد و گفت: این میزان ۴۳.۲ درصد مجموع خسارات کشاورزان این خطه از حوادث غیرمترقبه در سال جاری را تشکیل می‌دهد.

وی اضافه کرد: همچنین کشاورزان مراغه در سال جاری به دلیل بارش تگرگ بیش از ۳۸۸ میلیارد تومان خسارت متحمل شده‌اند.

منبع: مهر