به گزارش اهر خبر ( اهر نیوز)، روزبه رجایی روز یکشنبه در گفت و گویی اظهار کرد: احتمال وجود کرونای آفریقایی در استان های جنوبی وجود دارد اما در آذربایجان شرقی کرونای ثبت شده انگلیسی و چینی است و در حال حاضر یکهزار و ۵۶۵ بیمار کرونایی را در بیمارستان های استان گرفتار کرده است.

وی افزود: از این تعداد بیمار کرونایی بستری شده در بیمارستان های آذربایجان شرقی ۳۱۵ بیمار در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان بوده و ۱۶۵ نفر زیر ونتیلاتور در حالت وخیم بیماری هستند.

رجایی ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته ۲۶۰ کرونایی در بیمارستان های آذربایجان شرقی بستری شدند و روزانه به طور متوسط ۱۸ نفر بر اثر کرونا در استان فوت می کنند.

وی همچنین خاطر نشان کرد: در چند روز گذشته در تعداد مبتلایان به کرونا با نوسان روبرو هستیم اما این موضوع قابل تحلیل نیست البته روند بیماری نسبت به اول اردیبهشت ثبات دارد و اکنون جزو استان هایی هستیم که به وضعیت ثابت رسیده ایم و روند صعودی با شیب تند متوقف شده اما هنوز به سمت کاهش بیماری حرکت نکرده ایم.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تبریز بر رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک به صورت عمومی تاکید کرد و افزود: تنها راه جلوگیری از ابتلا به کرونا رعایت پروتکل های بهداشتی است.

تاکنون بیش از ۴۵ هزار نفر در آذربایجان شرقی تحت واکسیناسیون قرار گرفته اند و در هفته جاری واکسیناسیون سالمندان بالای ۸۰ سال نیز به پایان می رسد.

منبع: ایرنا