به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، سیمین خیاط زاده روز سه شنبه در گفت و گویی، مجموع واکسن کرونای توزیع شده در آذربایجان شرقی را تاکنون ۱۳۰ هزار دُز ذکر کرد و گفت: در زمان حاضر واکسیناسیون افراد بالای ۷۵ سال علیه کرونا در سراسر استان در حال اجرا است.

وی بیان کرد: واکسیناسیون سالمندان بالای ۷۵ سال استان از این هفته آغاز شده است و حدود ۶۲ درصد آنها علیه کرونا واکسینه شده اند.

خیاط زاده اضافه کرد: ۸۵ درصد سالمندان بالای ۸۰ سال استان هم تاکنون واکسینه شده اند و این روند همچنان ادامه دارد.

وی با اشاره به ثبات نسبی شیوع کرونا در آذربایجان شرقی، از شهروندان درخواست کرد برای پرهیز از تشدید ابتلا به بیماری کووید ۱۹ دستورالعمل های بهداشتی را به طور دقیق رعایت کنند.

وی یادآوری کرد: خوشبختانه واکسیناسیون گروه های اولویت دار آذربایجان شرقی در مقابل کرونا با موفقیت پیش می رود و تاکنون مشکلی در این زمینه نداشته ایم.

سرعت شیوع ویروس کرونا در آذربایجان شرقی پس از تجربه موج چهارم در هفته های اخیر تثبیت شده و تعداد بستری های کرونایی از افزون بر یک هزار و ۶۰۰ نفر به حدود یک هزار و ۴۰۰ نفر کاهش یافته است.

همچنین در سایه دقت شهروندان در رعایت دستورالعمل های بهداشتی، رنگ کرونایی آذربایجان شرقی بهبود یافته، به گونه ای که اکنون شهر کرونایی قرمز در این خطه وجود ندارد.

نام و آدرس مراکز واکسیناسیون کرونا تبریز شامل مرکز سلامت یاغچیان:  فلکه یاغچیان، نرسیده به مسجد امام خمینی، خیابان نجم، طبقه دوم درمانگاه ولایت،   مرکز سلامت شهید صبوری:خیابان عباسی،  توانیر، نرسیده به شهرک ولی امر، جنب بسیج، کوچه ۱۰ متری میلاد پایگاه سلامت شهید مطهری: راسته کوچه، جنب آتش نشانی،  مرکز سلامت الهیه: بلوار باغمیشه، خیابان سبلان، جنب پارک،  مرکز سلامت منظریه: چهار راه ابوریحان، روبروی آبادانی مسکن، کوی اعتصامی،  مرکز سلامت جمشیدآباد: خیابان استاد جعفری، تقاطع خیابان فیضیه، خیابان جمشید می باشد.

منبع: ایرنا