به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، رسول خدابخش در تشریح ارزیابی خسارت سیل و بارش بی‌سابقه تگرگ در ۲۷ روستای شهرستان اهر افزود: سیل ۲ خردادماه که ۲۷ روستای شهرستان اهر را درگیر کرده بود، ۲ واحد دامی را تخریب و به ۷ واحد مسکونی ۵۰ درصد دچار آسیب‌دیدگی شدند.

رئیس شورای مدیریت بحران شهرستان اهر؛ مجموع خسارت سیل و بارش تگرگ را در شهرستان اهر ۷۵ میلیارد و ۴۴۹ میلیون تومان اعلام کرد و گفت: در جریان وقوع سیل ۱۰۰ رأس دام سنگین و سبک و ۲۵۵ قطعه مرغ تلف شد و ۶۰ کیلومتر از راه‌های عشایری، ۳۰ حلقه چاه آب، ابنیه‌های فنی محور اهر-مشگین‌شهر و روستاهای سیل‌زده تخریب شد.

وی از خسارت سیل و بارش تگرگ به ۷۰۰۰ هکتار از باغات و اراضی زراعی شهرستان اهر خبر داد، یادآور شد: از اسفندماه سال گذشته تا به امروز ۲۵۵ میلیارد تومان به بخش کشاورزی و دامی شهرستان اهر در حوادث غیرمترقبه دچار خسارت شدند.

فرماندار شهرستان اهر خاطرنشان کرد: از ابتدای سال‌جاری حدود ۴۷۰۰۰ هکتار از باغات و اراضی زراعی شهرستان اهر در پی وقوع سیل، خشک‌سالی، بارش تگرگ، طوفان و سرمازدگی متحمل خسارت شده‌اند.

خدابخش اضافه‌ کرد: گزارشات کارشناسی از خسارت وقوع سیل و بارش سنگین تگرگ به مراجع ذی‌صلاح ارجاع شده و امیدواریم با مساعدت مسئولان استانی و نماینده مردم اهر و هریس در مجلس؛ غرامت کشاورزان خسارت‌دیده جبران و پرداخت شود.