به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، احمد حمزه‌زاده امروز در دیدار با رسول خدابخش، فرماندار شهرستان اهر پیگیری و تسهیل روند ثبت جهانی بقعه شیخ شهاب‌الدین اهری را از مهم‌ترین مباحث مورد بررسی در این جلسه عنوان کرد و  اظهار داشت: در راستای اقدامات اجرایی برای تسهیل روند ثبت جهانی پرونده بقعه شیخ شهاب‌الدین اهری پس از تعیین حریم و عرصه این اثر تاریخی، جابه‌جایی ادارات فعال داخل محوطه در دستور کار قرار گرفته است.

وی افزود: در راستای پیشبرد اهداف صیانتی این اداره کل لایه‌نگاری و کاوش‌های باستان‌شناسی در عرصه بقعه شیخ شهاب‌الدین اهری از هفته آتی در دستور کار قرار خواهد گرفت.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان‌شرقی احداث هتل استاندارد بین‌المللی در این شهرستان را ظرفیتی ضروری در راستای توسعه گردشگری منطقه عنوان کرد و مشارکت همه‌جانبه دستگاه‌های اجرایی برای تسهیل ایجاد آن را ضروری دانست.

حمزه‌زاده پیگیری و مشارکت در مرمت و تملک خانه عطایی، محتواسازی موزه شهرداری اهر، تداوم مطالعات بافت تاریخی شهرستان با بهره‌گیری از دانش مشاوران و متخصصان بومی همچنین راه‌اندازی خانه ورنی در بازار تاریخی اهر را از دیگر موضوعات مطرح شده در این جلسه عنوان کرد.