به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، مالک شریعتی سخنگوی ستاد انتخاباتی علیرضا زاکانی نامزد سیزدهمین دوره  انتخابات ریاست جمهوری در گفتگویی از انصراف وی به نفع حجت الاسلام رئیسی خبر داد.

بر پایه این خبر؛ آقای علیرضا زاکانی پس از حضور در امامزاده علی اکبر (ع) چیذر و در جوار مرقد فرمانده شهیدش حاج محمود (عبدالله) نوریان از حضور در عرصه انتخابات کناره گیری کرد.

آقای زاکانی در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: با توجه به اقبال فراوانی که از آیت الله رئیسی شده است من ایشان را اصلح می‌دانم و خودم هم به ایشان رای میدهم و امیدوارم با انتخاب ایشان اصلاحات اساسی در کشور انجام شود.

علیرضا زاکانی رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در آخرین روز از ثبت‌نام انتخابات‌های ریاست‌جمهوری به وزارت کشور رفت و داوطلب کاندیداتوری انتخابات شد؛ زاکانی در سال‌های ۹۲ و ۹۶ نیز  در انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت‌نام کرد، اما صلاحیتش احراز نشد.

زاکانی ۱۳ سال سابقه نمایندگی مجلس و یک سال ریاست بر مرکز پژوهش‌های مجلس را دارد  او در سخنان پس از ثبت‌نام در انتخابات گفت: “مسببین وضع اسفبار فعلی و حامیان آنان طلبکارانه به میدان آمدند و سودای دولت سوم روحانی را در سر می‌پرورانند؛ پیشرفت ایران با تصمیمات بیست دقیقه‌ای محقق نخواهد شد.”

او یکی از منتقدان جدی برجام و تصویب بیست دقیقه‌ای آن در مجلس نهم با ریاست لاریجانی است و در آن مجلس ریاست کمیسیون ویژه بررسی برجام را نیز برعهده داشت.

زاکانی موسس جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی است و سه دوره دبیرکلی آن را برعهده داشت که اکنون دبیرکل این جمعیت مالک شریعتی نماینده مردم تهران و عضو کمیسیون انرژی مجلس است.

زاکانی دولت احتمالی خود را “اقدام و اصلاح” نامگذاری کرده بود و در مناظرات و گفتگوهای تلویزیونی بر مبارزه با فساد تاکید داشت روح‌الله متفکرآزاد نماینده مردم تبریز و مالک شریعتی نماینده مردم تهران در مجلس، ریاست و سخنگویی ستاد وی را در این دوره از انتخابات برعهده داشتند.

منبع: تسنیم