به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، احمد علیرضابیگی گفت: جلساتی با وزارت امور خارجه و گمرک صورت گرفت تا بتوانیم رونق گذشته جلفا که به واسطه اتصال به خط ریلی روسیه محقق شده بود و مجرای تنفسی برای صادرات و واردات کالا به شمار می‌رفت را مجدداً احیا کنیم.

وی ادامه داد: همچنین با توجه به آزاد شدن اراضی اشغالی جمهوری آذربایجان و به تبع آن آزاد شدن خط راه آهن قطع شده در حاشیه رودخانه ارس، پیگیری اصلاح این خط ریلی صورت گرفت.

علیرضا بیگی گفت: تأمین نهاده‌ها مشکل فراگیر ملی است و عدم پیش بینی لازم برای تأمین نهاده‌ها یکی از دغدغه‌های مهم بشمار می‌رود لذا پیگیری‌های زیادی در این راستا صورت گرفته تا مشکلات مردم برطرف شود.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه پروژه‌های مختلفی در منطقه تبریز، اسکو و آذرشهر وجود دارند که برای تکمیل آنها نیاز به تخصیص اعتبار است، خاطرنشان کرد: در این راستا تلاش‌های زیادی صورت گرفت تا منابع کافی پیش بینی شود.

وی همچنین در خصوص بازدیدها و سرکشی‌هایش برای حل مشکلات و دغدغه‌های مردم حوزه انتخابیه‌اش، اظهار داشت: متأسفانه منطقه تبریز طی سال گذشته در چنین ایامی موضوع قطعی‌های مکرر آب آشامیدنی را تجربه کرد که سبب بروز مشکلات متعدد شد.

نماینده تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در این زمینه تلاش‌های بیشماری صورت گرفته و جلسات مختلفی با سازمان آّبفای کشور برگزار شد تا مشکلات سال گذشته تکرار نشود. باید یادآور شد منابع آب در منطقه کم نیست اما ناکارآمدی موجب بروز چنین مسائلی شده است.

منبع: مهر