به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، رسول خدابخش با اشاره به خسارت تگرگ و سیل (۱۱ تیرماه) به روستاهای شهرستان اهر گفت: بارش سنگین تگرگ و سیل ناشی از آن، به اراضی زراعی ۱۰ روستای شهرستان اهر خسارت وارد کرد و اکیپ‌های جهاد کشاورزی شهرستان اهر امروز نیز برای ارزیابی دقیق میزان خسارت به مناطق خسارت‌دیده اعزام می‌شوند.

خدابخش گفت: متأسفانه بارش شدید تگرگ و وقوع سیل در زمان برداشت گندم به کشاورزان خسارت زد و سیل بخشی از اراضی زراعی تازه‌کند طهماسب که هنوز گندم آنها برداشت نشده بود را از بین بُرد.

وی بابیان این‌که شدت بارش تگرگ بیش از حد معمول بود، تصریح کرد: البته طی بازدیدهایی که از دقایق اولیه بارش تگرگ و سیل داشتیم، توانستیم از ۱۰ روستا بازدید کنیم و از فردا به طور کامل منطقه را ارزیابی می‌کنیم.

فرماندار شهرستان اهر ادامه داد: روستاهای چولقشلاقی، کوسالار، تازه‌کند قشلاق، نقاره‌کوب قدیم و جدید، زگلیک علیا و سُفلی و ۴ روستای انباق در جریان بارش بی‌سابقه تگرگ و وقوع سیل دچار خسارت شدند.

خدابخش بیان کرد: باغات در جریان بارش تگرگ و وقوع سیل به لحاظ این‌که سری قبل دچار خسارت شده بودند، این‌بار آن‌چنان خسارت به باغات وارد نشد ولی عمده خسارت سیل و تگرگ به زراعت گندم وارد شده است.

وی خاطرنشان کرد: در جریان بازدید از روستاهای خسارت‌دیده از سیل و تگرگ، گزارشی از آبگرفتگی ۶ منزل مسکونی در روستای انباق پایین دریافت کردیم که اهالی با اقدام به موقع این واحدهای مسکونی را رفع آبگرفتگی کردند.