به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، ناصر پورفتحی در جلسه شورای آموزش و پرورش اهر با اشاره به اول مصوبه جلسه قبل مبنی بر تجلیل از بازنشستگان دوره قبل آموزش و پرورش تحقق این مصوبه را خبر داد و افزود: طی شش مرحله از تمامی بازنشستگان دوره قبل با رعایت تمامی موازین بهداشتی تجلیل شد که موجبات رضایتمندی را در بین جامعه و فرهنگیان عزیز و تلاش کرد فراهم کرد.

پورفتحی با اشاره به اینکه دغدغه اعضای آموزش و پرورش به ویژه رئیس محترم شورا و فرماندار تجدید تابلوهای مدارس بود این امر نیز محقق شد و تابلوهای مدارس رنگ و رو رفته بر اساس استانداردهای آموزش و پرورش بازسازی و زیباسازی شد.

مدیر آموزش و پرورش اهر با اشاره به مصوبه بعدی جلسات قبل مبنی بر مالکیت‌های چند زمینی یا چند ساختمانی تفکیک شود این مصوبه نیز با همکاری فرمانداری، اداره ثبت اسناد و املاک عملیات شد، به عنوان مثال سند تک برگی دبیرستان نمونه توحید در چند روز قبل تحویل گرفته شد در مورد این مصوبه از ریاست محترم اداره ثبت اسناد متشکر و ممنون هستیم.

وی ادامه داد: همچنین زمین‌هایی که کاربری آموزشی دارند مانند زمین محبیان که در دو سال اخیر ساختمانی در زمین متعلق به آموزش و پرورش احداث شده است که با پیگیری‌های آموزش و پرورش امور حقوقی فرمانداری نسبت به بازپس‌گیری آن اقدام شده است.

این مقام مسئول با اشاره به فصل ثبت‌نام و دریافت کمک‌های مردمی گفت ساز و کاری برای دریافت مشارکت‌های مردمی اختیاری تعریف شده است که در این ساز و کار با توجه به وضعیت موجود و فشاری که به مردم در دوران کرونا وارد می‌شود وجوه اجباری اعم از هزینه کتاب بیمه دانش‌آموزی دریافت خواهد شد و سایر کمک‌های مردمی نیز به اختیار و در طول سال‌تحصیلی خواهد بود
و تاکنون شکایت مکتوبی با این تدبیر دریافت نشده است. با این ساز و کار مشکلات مربوط به ثبت نام و ادامه آن منجر به برخی آسیب‌های اجتماعی می‌شود حل خواهد شد.

پورفتحی با اشاره به پروژه‌های در حال ساخت آموزش و پرورش و مدارس خیرساز از پیگیری‌های مداوم فرماندار و بخشداران و همچنین از حمایت‌های ریاست محترم اداره صمت در مورد تامین مصالح ساختمانی تقدیر نمود.

مدیر آموزش و پرورش اهر؛ با توجه به ساماندهی فضاهای آموزشی مدارس باهنر و باقرالعلوم خبر داد که ساختمان اختصاص یافته به مدرسه شبانه‌روزی باقرالعلوم دارای امکانات خوابگاهی برای راهی برای دانش‌آموزان محروم روستایی می‌باشد.

وی از اختصاص مبلغ اعتبار ۵۰ میلیون تومان جهت ایجاد کانون تندرستی در دبستان ۱۲ فروردین برای دانش‌آموزان زیر ۱۲ سال در استان برای اولین‌بار خبر داد و افزود: مبلغ ۳۰ میلیون تومان اعتبار نیست برای ایجاد حیاط پویا در آموزشگاه استثنایی شهید صدر اختصاص داده‌ایم.

پورفتحی با اشاره به برگزاری موفقیت‌آمیز امتحانات نهایی با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی، گفت: آنچه نتیجه بخش و مطلوب است چهار درصدی نسبت به خرداد ماه سال گذشته در نمرات نهایی دانش‌آموزان پایه دوازدهم است ۹۶ درصد است و با توجه به اینکه ۸۰ درصد کلاس‌ها در سال گذشته حضوری بوده است و سؤالات کشوری بوده این پیشرفت برای منطقه قابل توجه است.

مدیر آموزش و پرورش اهر از راهیابی سه نفر از دانش‌آموزان منطقه در جشنواره نوجوان خوارزمی به مرحله کشوری خبر داد و گفت: مسابقات فرهنگی هنری نیز ۲۰ دانش‌آموز دارای رتبه برتر استانی شدند.

وی به احداث مدارس در روستاهای آللی، حسین کندی، پسته بیگلو، ساری سولی و مرده‌کتان اشاره کرد و یادآور شد: چمن مصنوعی فوتبال نیز در کانون شهید فهمیده با خیر قراردادی منعقد شد که با سرمایه‌گذاری بیش از ۳۰۰ میلیون تومان با همکاری بخش خصوصی ایجاد خواهد شد.

پورفتحی اضافه کرد: مساعدت نماینده منطقه و حمایت مدیرکل محترم یک دستگاه نیسان دوگانه سوز نیز در اختیار آموزش و پرورش اهر قرار گرفت.

مدیر آموزش و پرورش اهر با تأکید بر این‌که دو شیفته بودن ۳۲ مدرسه در اهر از مشکلات اساسی آموزش و پرورش است، خاطرنشان کرد: ساختمان نمونه توحید ۲۳ کلاس فعال تحویل دانشگاه فرهنگیان می‌شود که عملاً مکانی برای مدرسه نمونه دولتی توحید نخواهیم داشت مشکلی بر مشکلات آموزش و پرورش افزوده خواهد شد.