به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، عباسعلی درستی با اشاره به افزایش بیماران بدحال و فوتی‌های ناشی از کرونا در استان، گفت: در روزهای گذشته تنها چهار شهرستان در آذربایجان شرقی در وضعیت قرمز کرونایی قرار داشت که طی روزهای آتی، بر تعداد شهرستان‌ها در وضعیت قرمز کرونایی نیز افزوده خواهد شد.

وی افزود: در حال حاضر، افزایش مسافران از تهران و کم شدن رعایت پروتکل‌های بهداشتی، عامل افزایش روند بیماری نیز خواهند بود.

درستی با اشاره به لزوم افزایش واکسیناسیون در استان تأکید کرده و گفت: امیدوارم مردم حساسیت بیشتری به خرج داده و در رعایت پروتکل‌های بهداشتی توجه کافی داشته باشند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز ادامه داد: در کنار ساده انگاری مردم، سهل انگاری مسئولین به گسترش بیماری کمک می‌کند و جای تأسف است.

درستی با بیان این‌که واکسیناسیون کرونایی آذربایجان شرقی با سرعت در حال انجام است گفت: بیش از ۵۰۰ هزار نفر از جمعیت استان آذربایجان شرقی تاکنون واکسینه شده‌اند.

 درستی  با بیان این‌که روزانه ۱۵ الی ۲۰ هزار نفر از مردم استان واکسینه می‌شوند، افزود: در روز‌های آتی با افزایش تعداد دریافت واکسن این رقم قابل افزایش هست و ما متعهد شده‌ایم تا هر روز حداقل یک درصد از جمعیت استان را واکسینه کنیم.

منبع: مهر