به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، مرتضی اعیانی در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به اینکه در نخستین روز تبلیغات رسمی شاهد برخی بداخلاقی‌های تبلیغاتی کاندیداها در شهر اهر بودیم، اظهار داشت: متأسفانه در اولین روز تبلیغات رسمی نامزدهای انتخابات شورای اسلامی شهر اهر و میان‌دوره‌ای مجلس برخی‌ها باوجود این‌که تأکید شده بود تا پوسترهای خود را در محل‌های تعیین‌شده نصب کنند ولی بی‌قانونی را حاکم می‌کنند.

شهردار اهر بابیان اینکه مردم شهر اهر امروز اعتراضات خود را از بابت عدم توجه کاندیداها به قوانین و نصب پوستر در محل‌های ممنوعه اعلام کردند، افزود: با توجه به اینکه شهرداری اهر برای محل‌های نصب پوسترهای تبلیغاتی بیش از ۲۰ میلیون تومان هزینه کرده ولی اکنون شاهد هستیم که در اولین قدم کاندیداها نه قوانین و نه حال شهروندان را رعایت می‌کنند.

وی از پاک‌سازی شبانه پوسترهای نصب‌شده در محل‌های ممنوعه توسط تیم‌های عملیاتی شهرداری اهر خبر داد و گفت: تیم‌های عملیات شهرداری اهر امشب تمامی پوسترهایی که بر روی دیوار و تیرهای برق و محل‌های غیرمجاز نصب‌شده‌اند را پاک‌سازی می‌کند.

اعیانی اضافه کرد: علی‌رغم تأکیدات مکرر به کاندیداها در خصوص رعایت حال شهروندان و نصب پوستر در محل‌های مجاز و به‌رغم تأکیدها متأسفانه پوسترهای کاندیداها را بر روی دیوار منازل مردم و تیرهای برق و سایر محل‌ها نصب‌کرده‌اند که باعث آزار و اذیت مردم اهر شده و این اقدام ناشایست به سیمای شهری اهر لطمه می‌زند.

شهردار اهر با تأکید بر اینکه با دستور مراجع قضایی تیم‌های عملیاتی شهرداری اهر کار پاک‌سازی پوسترهای تبلیغاتی از محل‌های غیرمجاز را شروع می‌کنند، خاطرنشان کرد: مجدداً از کاندیداها درخواست می‌کنیم که از نصب پوسترها در محل‌های غیرمجاز خودداری کرده و اخلاق انتخاباتی را رعایت کنند.